Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

"Комінвестбанк" в стадії ліквідації: що з вкладами клієнтів

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: "Комінвестбанк", ліквідація

    Клієнтам "Комінвестбанку" почали повертати вклади – у зв'язку із запущеною процедурою ліквідації банку. Виплати здійснюються через банки-агенти Фонду гарантування вкладів фізцил (ФГВФО), підключених до Автоматизованої системи виплат Фонду. Отримати відшкодування вкладники можуть безпосередньо у відділенні одного з таких банків або дистанційно.

    2646_3j0a6395id727171300x86731200x675.jpg (27.35 Kb)

    Про це повідомили у самому Фонді. Там зазначили: вклади в іноземній валюті відшкодовуються у гривні за курсом НБУ на кінець 5 грудня 2024 року. Наприклад, 1 долар тоді коштував 41,6628 грн.

    При цьому наголошується: вклади повертають за договорами, термін дії яких закінчився до 5 грудня 2024 року включно. А також за договорами банківського рахунку (поточні рахунки).

    "Кошти вкладникам АТ "Комінвестбанк" за цими договорами відшкодовуються в повному розмірі вкладу. Включаючи відсотки, нараховані станом на кінець дня 05 грудня 2024 року", – йдеться в повідомленні.

    У яких банках можна отримати гроші

    Як розповіли у ФГВФО, виплати коштів вкладникам здійснюються через банки-агенти Фонду, підключені до його Автоматизованої системи виплат. Повний список таких банків знаходиться за посиланням.

    Отримати відшкодування вкладники можуть безпосередньо у відділенні одного із банків-агентів. Або дистанційно у 6 банках:

    ПриватБанк;
    Укргазбанк;
    "Південний";
    ПУМБ;
    Таскомбанк;
    Сенс Банк.
    "Виплати також здійснюються за допомогою мобільного додатка Порталу Дія. Їх здійснюють 5 банків-агентів Фонду: ПриватБанк, Укргазбанк, ПУМБ, Універсалбанк, ІдеяБанк", – розповіли у ФГВФО.

    Як отримати свій вклад

    Для отримання коштів безпосередньо у відділенні будь-якого з банків-агентів вкладникам необхідно звернутися до нього з паспортом чи іншим документом, що засвідчує особу. При цьому фізичні особи-резиденти повинні додатково пред'явити документ, що засвідчує їх реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків.

    Втім, є виняток. Він діє для осіб, у паспорті яких контролюючим органом зроблено відмітку про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією (за наявності) та номером паспорта. Або якщо:

    до паспорта внесено дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП);
    Держміграційною службою внесено дані РНОКПП, або ж внесено запис про відмову від прийняття РНОКПП в електронному безконтактному носії або на паспорті проставлено слово "відмова".
    Крім того, в окремих випадках з собою потрібно мати додаткові документи. Зокрема, коли:

    здійснюється відшкодування на підставі довіреності;
    здійснюється відшкодування батькам (усиновлювачам) або опікунам малолітньої особи (дитини, яка не досягла 14 років), опікунам (піклувальникам) особи, визнаної недієздатною;
    здійснюється одержання коштів на підставі свідоцтва про право на спадщину.
    Чому "Комінвестбанк" ліквідують

    Раніше НБУ визнав "Комінвестбанк" неплатоспроможним. Причиною стало неприведення банком своєї діяльності у відповідність до вимог законодавства – зокрема нормативно-правових актів Національного банку України.

    Як розповіли у Нацбанку, у серпні-2024 правління регулятора віднесло "Комінвестбанк" до категорії проблемних. Підставою для такого рішення стало здійснення ним "ризикової діяльності, що становить загрозу інтересам вкладників чи інших кредиторів".

    Виявлено ж це, наголошується, було за низкою ознак, зокрема:

    неналежною організацією системи внутрішнього контролю, включно з системою управління ризиками;
    недостатністю доходів.
    Це, зазначається, створювало ризик зменшення регулятивного капіталу банку:

    порушенням встановлених Національним банком пруденційних нормативів капіталу;
    виявленням систематичного подання та оприлюднення недостовірної інформації та звітності з метою приховування реального фінансового стану банку.
    Пізніше було запущено процедуру виведення з ринку "Комінвестбанку". Для цього в установі було запроваджено тимчасову адміністрацію.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми