Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Нові правила виплат родичам полонених: переваги та недоліки

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: виплати родичам полонених

    З 1 лютого 2025 року в Україні планують запровадити нові правила виплат родичам полонених та зниклих безвісти військових, за якими 50% коштів розподілятиметься між родичами першої черги, а решта зберігатиметься у військовій частині. Військові матимуть право заздалегідь скласти особисте розпорядження, яке визначатиме, хто отримає виплати.

    2646_3j0a6395id727171300x86731200x675.jpg (27.35 Kb)

    Про це розповів адвокат Роман Лихачов в коментарі ЗМІ з посиланням на документ Департаменту соціального забезпечення Міністерства оборони, у якому прописаний новий алгоритм виплат грошей членам родин військового. До 1 лютого грошове забезпечення військового, який потрапив у полон або вважався зниклим безвісти, становило близько 120 тисяч гривень на місяць.

    Уся ця сума виплачувалася одному представнику родини – зазвичай це була дружина (чоловік) військового, навіть якщо були інші родичі, які також потребували підтримки. "Раніше траплялися парадокси, коли дружина отримувала всі кошти, навіть якщо подала на розлучення. Батьки військового або діти залишалися без жодної підтримки", – зазначив Лихачов, підкреслюючи проблеми попередньої системи.

    З 1 лютого 2025 року виплати родичам військовослужбовців, які перебувають у полоні чи вважаються зниклими безвісти, здійснюватимуться за новою схемою. А саме:

    50% виплат отримують представники першої черги родичів, якими є:
    20% виплат розподіляються між представниками другої черги, якщо немає представників першої. До другої черги належать:
    невиплачена частина коштів залишається у військовій частині, якщо після повернення військовослужбовця з полону чи його появи він визнається живим, ці кошти будуть повернуті йому особисто.
    Однією з ключових новацій є право військових заздалегідь скласти особисте розпорядження щодо розподілу своїх виплат у разі потрапляння в полон або зникнення безвісти. Таке розпорядження на думку експертів, дає змогу уникнути суперечок між родичами та забезпечити отримання коштів тими, хто їх найбільше потребує.

    "Військові тепер можуть самостійно вирішити, хто саме отримуватиме виплати. Це важливий крок до забезпечення справедливості та уникнення конфліктних ситуацій серед родичів", – наголошує Роман Лихачов.

    Якщо військовослужбовець загине або буде визнаний судом померлим, усі невиплачені кошти включаються до складу спадщини. Таким чином, право на отримання цих грошей мають усі спадкоємці, визначені законом або заповітом. Важливо зазначити, що члени сімей військових, які:

    добровільно здалися в полон;
    залишили військову частину самовільно;
    були визнані дезертирами.
    Не матимуть права на жодні виплати. Це положення спрямоване на запобігання зловживанням і підтримку лише тих родин, чиї близькі чесно виконували військовий обов’язок.

    Новий порядок виплат має як переваги, так і недоліки. З одного боку, кошти тепер отримуватимуть ширше коло родичів, що дозволить забезпечити більшу кількість людей. З іншого – через рівномірний розподіл виплати зменшуються для кожного окремого отримувача. Також є ризик, що частину виплат отримають родичі, які не мають тісних зв’язків із військовим або виїхали за кордон, тоді як ті, хто реально потребує грошей в Україні, отримуватимуть менше.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми