Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Особливості отримання виплати у разі загибелі захисника

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: ЗСУ

    Зараз є дуже багато судових процесів між повнолітніми дітьми і Міноборони через неправильне трактування закону з боку відомства.

    5681_002fc2ba97b6982f199266fd70c41e34f0d8af2c.jpg (27.27 Kb)

    Повномасштабна війна в Україні триває вже майже 3 роки і за цей час вже двічі вносилися зміни до переліку отримувачів одноразової грошової допомоги після загибелі захисника. Про це розповів адвокат Дмитро Йовдій.

    "Це питання завжди було дискусійним. Цей перелік змінювався. Але на даний момент, згідно з законом, який діє з 29 березня 2024 року, до цього переліку входять батьки, діти (всі, не лише неповнолітні, як було раніше), цивільне подружжя (це новела в законодавстві, яка фактично узаконює цивільний шлюб). І ще є така категорія, як утриманці. Це така категорія, як непрацездатні члени сім’ї загиблого. Це може бути, за певних умов, брат, сестра, племінник, бабуся, якщо вони перебували на утриманні. Але факт перебування на утриманні доводиться в судовому порядку", - заявив він у етері Українського Радіо.

    За його словами, заявник, коли подає заяву на отримання одноразової грошової допомоги, повинен принести в ТЦК відповідне судове рішення, яке набрало законної сили.

    "В цьому моменті є дуже багато судових спорів, судових процесів, там, де Міністерство оборони відмовляє людям у виплаті одноразової грошової допомоги. Відповідно, заявники судяться з Міністерством оборони. Є ще Національна гвардія України, Прикордонна служба та інші органи, але на 90% - це Міноборони", - пояснив юрист.

    Він також розповів про те, що є дуже багато судових процесів між повнолітніми дітьми і Міноборони через неправильне трактування закону з боку відомства

    "І за цей не досить великий час, відколи ці зміни діють, суди стають на користь заявників. Суди констатують, що після досягнення повноліття, діти не перестають бути дітьми своїх загиблих батьків. Це приклад, як по-різному можна тлумачити норми закону. Попри те, що Верховна Рада ухвалила цей закон, орган державної влади тлумачить його по-своєму. Міноборони потрібно переосмислити цю норму, щоб зменшити навантаження на судову систему і спростити життя цим заявникам", - додав Йовдій.

    Виплати для військових
    Після поранення військовий продовжує отримувати грошове забезпечення та додаткову винагороду під час лікування. Про це засновниця ГО "Адвокати для військовослужбовців" Євгенія Рябека.

    "Умови: поранення сталося під час участі в бойових діях і є відповідна довідка про це - Додаток 5 до Положення про військово-лікарську експертизу в ЗСУ. Лікування триває мінімум один тиждень і максимум - чотири місяці. Але є нюанси. У деяких випадках законодавство передбачає триваліші терміни лікування. Їх продовжують за рішенням чи довідкою медичного закладу або ВЛК", - поснила вона.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми