У банках України після суттєвого падіння напередодні знову подорожчав готівковий долар. Так, у вівторок, 4 лютого, американська валюта в касах банків коштує в середньому 41,5/42,1 грн (купівля/продаж). У продажу "бакс" зріс відразу на 60 коп. проти понеділка.
Про можливість такої зміни курсу раніше вже попереджали банкіри та експерти. Про те, що їхній прогноз збувається, свідчать дані моніторингу.
У небанківських обмінниках доларові розцінки змінилися не так суттєво. Середній курс купівлі підріс на шість копійок, до 41,36 грн/дол., а у продажу вартість навіть трохи впала і становила 41,81 грн. Втім, ситуація в обмінниках традиційно динамічніша, ніж у банках, тож курс ще може скоригуватися протягом дня.
Про такі зміни українців уже попереджали. Зокрема, начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий зазначав, що протягом тижня з 3 до 9 лютого вартість американської валюти у банках та обмінниках перебуватиме в межах 42,4-42,8 грн/дол.
А за більш стриманим прогнозом фінансового аналітика Олексія Козирєва, у той же період курс купівлі/продажу готівкового долара в банках очікується в рамках 41,4-42,3 грн/дол. В обмінниках фінкомпаній – 41,5-42,2 грн/дол.
Що стосується фактичної курсової динаміки за тиждень, то нинішнє зростання вартості долара все ще не перекрило його попереднього падіння. Так, за останні сім днів американська валюта в банках подешевшала на 30 коп.
А Національний банк України (НБУ) встановив на 4 лютого офіційну вартість долара США на рівні 41,79 грн. Це:
на 6 коп. вище за курс, який діяв напередодні;
на 16 коп. нижче за курс, встановлений тиждень тому;
на 49 коп. нижче за історичний рекорд (42,28 грн/дол., було встановлено 13 січня 2025 року).
На чорному ринку, тобто коли приватні особи пропонують купівлю-продаж валюти, курс долара традиційно залишається вищим за банківський при купівлі, але нижче при продажі. Так, 4 лютого середня пропозиція американської валюти "з рук" становить 41,89/41,92 грн (купівля/продаж), що на 5 копійок дешевше, ніж було в понеділок.
Долар у банках України: де купувати та продавати валюту сьогодні
Великі комерційні банки України 4 лютого продають долар за цінами в діапазоні 41,92-42,2 грн. Купувати американську валюту фінустанови готові за 40,95-41,6 грн.