Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Банки України хочуть підвищити ставки за депозитами

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: банки, кредити, депозити

    Банки України найближчим часом планують дещо підвищити ставки за депозитами в гривні. У результаті в другому кварталі-2025 максимальні ставки по вкладах можуть досягти 16-17%. Середні відсотки за кредитами також зростуть, хоча банкіри й запевняють, що несуттєво. Крім того, підвищення кредитних ставок не зачепить низку державних програм кредитування бізнесу, а також є Оселю.

    9966_5de058f-166465.jpg (74.3 Kb)

    До таких змін призведе підвищення облікової ставки Нацбанку до 15,5%, розповів віцепрезидент Асоціації українських банків, голова правління Глбус Банку Сергій Мамедов. Він упевнений, що рішення регулятора має посилити гривню та сповільнити зростання споживчих цін.

    Водночас залучені кошти під розвиток кредитних програм стануть дорожчими, хоча ставки за державними кредитними програмами навряд чи зміняться. "У найближчі місяці комерційні банки зосередять увагу на розвитку низки партнерських програм, що дозволяють позичальнику отримати кредити на вигідних умовах. Очікується, що зростання ставок за партнерськими програмами буде мінімальним і не перевищить 1 в.п. до ставок, що діяли з грудня 2024 року", – зазначив банкір.

    Що стосується депозитів, то їхня привабливість для вкладників має підвищитися. Мамедов нагадав, що з 4 квітня Нацбанк збільшує ставку за 3-місячними депозитними сертифікатами до 19%. Це, на думку банкіра, стимулюватиме залучення гривневих вкладів.

    За розрахунками спеціаліста, найближчим часом середні депозитні ставки в залежності від терміну розміщення коштів становитимуть:

    на ультракороткі вклади (3-6 місяців) – 12,5-13% річних;
    на вклади на 6-9 міс. –16% річних;
    для депозитів на 9-12 міс. – 14-15% річних;
    на 1 рік та довше – 16% річних.
    Найбільш затребуваними, згідно з прогнозом, будуть вклади терміном 6-9 міс., а також на 1 рік, що дають змогу отримати пасивний прибуток у розмірі 4-5%. А максимальні ставки за такими депозитами з урахуванням бонусних пропозицій можуть сягнути 17% річних.

    А ось на кредитному ринку у другому кварталі 2025 року тимчасово може змінитись структура кредитування. Мамедов не виключає, що понад 50% загальної кількості виданих банками позичок припаде на партнерські програми автокредитування, кредитування малого та середнього бізнесу, енергокредитування.

    "В умовах нових кредитних ставок може значно зрости роль державних кредитних програм. Цілком можливо, що кількість виданих кредитів за державними програмами може компенсувати прогалини за іншими кредитами. Важлива умова – це їхнє стабільне фінансування державою", – резюмував банкір.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації
Останнім часом ситуація в сфері інтернет-торгівлі стає дедалі загрозливішою. За даними Опендатабот та Прозорро, близько 30% малого бізнесу в Україні п...
Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми