Фінанси. Гроші. Валюта, IT технології та телекомунікації, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Українців попередили про нову хвилю шахрайських схем

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: шахраї в інтернеті

    Компанія Microsoft заявила, що шахраї почали використовувати програму Quick Assist для доступу до пристроїв громадян, видаючи себе за техпідтримку. Користувачів просять не встановлювати програми для віддаленого доступу за порадою незнайомців і не передавати контроль над комп’ютером стороннім особам.

    9854_5d03ac6782765.jpg (35.65 Kb)

    Про це повідомляє Brama. Компанія офіційно звернулася до користувачів із важливим попередженням про нову хвилю шахрайських схем, пов’язаних із програмою Quick Assist – утилітою для віддаленого доступу, яка вбудована в операційні системи Windows і доступна для macOS.

    Незважаючи на її офіційний статус і корисний функціонал для технічної підтримки, ця програма стає інструментом у руках кіберзлочинців. Зловмисники використовують технології штучного інтелекту, аби створити реалістичні фейкові повідомлення про помилки, що імітують спливаючі вікна Windows або macOS. Ці повідомлення змушують користувача повірити, що з його комп’ютером щось не так, і пропонують негайно звернутися до "технічної підтримки".

    Після цього користувача переконують встановити Quick Assist або подібну програму для віддаленого доступу. Так зване scareware – "програмне забезпечення страху", яке підштовхує людину до панічних дій, що часто призводить до передачі контролю над пристроєм шахраю. Використовуючи Quick Assist, шахраї можуть:

    отримати повний контроль над комп’ютером;
    встановити шкідливе програмне забезпечення;
    викрасти особисту інформацію та паролі;
    отримати доступ до банківських додатків і конфіденційних файлів.
    Ця схема особливо небезпечна, тому що виглядає надзвичайно правдоподібною, а сам процес "допомоги" супроводжується професійними манерами, які імітують справжніх представників служби підтримки Microsoft. Microsoft наголошує, що жодна легітимна компанія, включаючи саму Microsoft або Google, не буде самостійно ініціювати контакт із користувачем для вирішення проблем з комп’ютером.

    Подібну позицію підтримує і Федеральне бюро розслідувань США (ФБР), яке також застерігає про активізацію цієї схеми. Компанія радить користувачам:

    застосовувати лише офіційні канали техпідтримки;
    використовувати корпоративні інструменти, як-от Remote Help, які мають підвищений рівень безпеки;
    не встановлювати Quick Assist за запитом сторонніх осіб, особливо якщо вони ініціювали контакт.
    Хоча наразі Quick Assist не має відомих уразливостей, її використання у неправомірних цілях робить її інструментом підвищеного ризику. Microsoft вже працює над покращенням систем захисту, однак особиста пильність користувача залишається ключовим фактором безпеки.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
"Дарниця" визнала підвищення цін на 120% за час війни, але звинувачує інших у дорогих ліках
Представниця фармацевтичного гіганта "Дарниця" Катерина Загорій в інтерв'ю визнала, що за останні роки компанія підвищила ціни на свої препарати на 12...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми