Деякі українські 10 копійок коштують великих грошей – за монети певних різновидів можуть заплатити тисячі гривень. Наприклад, 10 копійок 1992 року різновиду 2.21ВАк можна продати за ціною від 10 000 грн до 18 000 грн.
Про це розповіли фахівці ресурсу "Монети-ягідки". За їхніми словами, розпізнати дорогу монету серед інших можна за:
тонким середнім зубом тризуба;
замкненим п'ятому та сьомому зерно третього колосу.
"2.21ВАк – рідкісний і дорогий різновид 10 копійок 1992 року. Таку монету можна знайти в обігу і продати за 10 000 – 18 000 грн. Щоправда, зустрічається вона дуже рідко", – зазначили нумізмати.
При цьому вони підкреслили: часто рідкісний різновид 2.21ВАк плутають зі звичайною монетою 2.1ВАм або 2.1ВАк. При тому, що останні дві "нічого не варті".
"Якщо ви знайшли 10 копійок 1992 року з тонким тризубом, перш за все перевірте замкнені чи розімкнені зерна. Якщо вони погано прокарбовані і нічого не видно, тоді заміряйте відстань між крайніми остями колосків, вона повинна бути: у штампа 2.1 – 12 мм; у штампа 2.21 – 11,6 мм", – порадили спеціалісти.
Водночас, на більшості старих українських монет розбагатіти не вдасться. Річ у тім, що колекціонери цінують лише монети з дорогоцінних металів – наприклад, срібла чи золота, а також рідкісні екземпляри. Водночас, звичайні обігові українські монети скарбом не є – через свою "простоту" та масовість.
"Люди чомусь думають, що якщо взяти монету, відкласти її і через 100 років комусь там продати, то вона буде коштувати мільйон. Це помилка. Часто надсилають на оцінку 25 копійок. А їхній тираж був 50 із чим мільйонів штук. Це, грубо кажучи, по одній монеті на людину. І якщо зайти до груп оцінки монет – то там дійсно, кожен перший їх надсилає", – розповів нумізмат Віталій Ткач.
Він підкреслив: 99,9% монет – абсолютно звичайні. А щоб знайти бодай наскількісь вартісну, колекціонерам треба перебрати цілу гору копійок.