Велика Британія оголосить про масштабний пакет санкцій проти тіньового флоту країни-агресора Росії. Вони стосуватимуться танкерів, що використовуються для обходу обмежень на торгівлю нафтою.
Прем’єр-міністр Кір Стармер має офіційно повідомити про обмеження в п’ятницю, 9 травня, під час саміту Об’єднаних експедиційних сил (Joint Expeditionary Force, JEF) в Осло. Про це інформує сайт британського уряду.
Санкційний пакет зачепить 100 танкерів, які з початку 2024 року перевезли російської нафти більш як на $24 мільярдів. Мета таких заходів – зупинити фінансування Кремлем агресивної війни проти України, посилити безпеку критично важливої інфраструктури Британії та Європи, а також убезпечити довкілля.
"Кожен крок, який ми робимо для посилення тиску на Росію та досягнення справедливого і стійкого миру в Україні, є ще одним кроком до безпеки і процвітання Великої Британії", – пояснив Стармер.
За його словами, загрозу національній безпеці його країні з боку Росії теж не можна недооцінювати. Саме тому Лондон збирається зробити все, що в його силах, аби зруйнувати російський тіньовий флот, позбавити військову машину Кремля нафтових доходів і захистити підводну інфраструктуру, на яку британці покладаються в повсякденному житті.
Посадовці уряду Британії зазначили, що діяльність тіньового флоту, якою опікується оточення російського диктатора Путіна, не лише фінансує війну РФ проти України, а й несе пряму загрозу для критичної інфраструктури Північної Європи (наприклад, через аварії або сплановані інциденти).
"Путін використовує тіньовий флот, щоб зберегти свої доходи від нафти та підтримувати нафтову промисловість. Через західні санкції доходи РФ від нафти та газу падають щороку з 2022 року, втрачаючи понад третину своєї вартості за три роки. Санкції та ціна його варварської війни призводять до зупинки російської економіки, через що фонд добробуту виснажується, інфляція збільшується, а державні витрати на оборону та безпеку стрімко зростають", – оцінив британський уряд, наголошуючи, що Росію треба позбавити такої можливості продовжувати війну.
Додатково там додали, що під час саміту в Осло також очікується оголошення про посилення співпраці між Україною та JEF. Передбачається, що країни-учасниці активніше залучатимуть українських військових до спільних навчань, обміну досвідом, а також посилення боротьби з дезінформацією.
Об’єднані експедиційні сили є оборонною ініціативою десяти країн: Великої Британії, Данії, Естонії, Фінляндії, Ісландії, Латвії, Литви, Нідерландів, Норвегії та Швеції. Україна активно співпрацює з JEF у військовій сфері.