Державна програма підтримки вітчизняних виробників в Україні "Національний кешбек" продовжує набирати оберти. Про це свідчить рекордна виплата, яку українці отримали у березні.
Про це повідомили в Дії, що за позаминулий місяць виплати отримала 3,4 млн українців (тобто за місяць кількість отримувачів зросла приблизно на 400 тис.) – їм виплатили загалом 443 млн грн, що на 59 млн грн більше за суму, яку виплатили в лютому.
"Це найбільша сума за місяць із моменту запуску програми "Національного кешбеку" у вересні 2024-го. Усього держава вже повернула людям майже 2 мільярди гривень. Купуєте українське – підтримуєте економіку й отримуєте 10% кешбеку", – йдеться в повідомленні.
Таким чином, середня сума виплати на учасника у березні становила приблизно 130,29 грн. Але загалом виплати від держави зростають щомісяця:
за вересень – 37,2 млн грн;
за жовтень – 119,2 млн грн;
за листопад – 232 млн грн;
за грудень і січень – 714 млн грн;
за лютий – 384 млн грн;
за березень – 443 млн грн.
Приєднатися до програми може будь-який громадянин, що має рахунок у банках-партнерах програми – загалом їх більш як 20. Для цього потрібно:
подати заявку через сайт або застосунок банку;
вказати картки для оплати покупок і надати дозвіл банку передавати інформацію про транзакції;
відкрити фізичну або віртуальну картку "Національного кешбеку" та активувати її;
перейти у вкладку "Сервіси" застосунку Дія і обрати картку банку, з якої отримуватимете виплати.
На вказану картку надходитиме 10% вартості товарів українського виробництва, які є в списку програми. Дізнатися, чи підпадає покупка під кешбек можна, відсканувавши штрихкод товару через застосунок Дія – для цього потрібно відкрити сканер в розділі "Національний кешбек".
Слід зважати на те, що кешбек нараховується лише за покупки з карток, указаних під час реєстрації. Кешбек від держави буде зараховуватися автоматично усім, хто накопичив хоча б 2 грн за місяць. Отримані кошти доступні до кінця 2025 року. Їх можна витратити на:
оплату комунальних послуг;
ліки та книжки, зареєстровані в програмі;
мобільний зв’язок;
донати на ЗСУ або благодійність.