Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Нардепи схвалили законопроєкт про зміни до Бюджетного кодексу

  • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: Бюджетний кодекс, зміни

    Депутати Верховної Ради України схвалили законопроєкт про зміни до Бюджетного кодексу для імплементації угоди про надра між Україною та США. Поки що документ ухвалити лише в першому читанні (за основу). Він покликаний врегулювати процедуру перерахування Україною коштів як внесків до майбутнього спільного зі США Фонду відновлення.

    5930_4dd87cb-f9be905-.jpg (62.04 Kb)

    Йдеться про законопроєкт № 13256. За проголосували 286 нардепів (зі скороченням строків подання правок), повідомив нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк.

    Раніше 13 травня Комітет Верховної Ради України з питань бюджету схвалив цей документ до ухвалення в першому читанні. Як пояснила голова комітету Роксолана Підласа, зміни до Бюджетного кодексу потрібні для втілення положення щодо наповнення інвестиційного фонду відновлення, який створюють згідно з угодою про корисні копалини.

    Підласа уточнила, що внесок України складатиметься з половини коштів, отриманих після набрання чинності угодою від ренти на видобуток корисних копалин із нових ліцензій, а також видачі нових спецдозволів на користування надрами та реалізації частини продукції – також за новими угодами.

    "Ці гроші будуть зараховуватися до спеціального фонду державного бюджету і за рішенням головного розпорядника (імовірно, Мінекономіки) будуть перераховуватися до Фонду відновлення. Порядок цифр щодо внесків з боку України – близько 3 млрд грн за 5 років (принаймні, якби Угоду було підписано 2019 року, то саме така сума надійшла б до Фонду як внесок України досі)", – зазначила Підласа.

    Як прогнозує нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк, голосування за законопроєкт у другому читанні відбудеться не раніше початку літа. "З огляду на графік роботи Ради, то фінальне голосування можливе тільки на початку червня", – написав він у своєму Telegram.

    Напередодні, 12 травня, президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт про ратифікацію угоди зі США щодо співпраці у сфері надр і створення інвестиційного фонду. Домовленість не вимагає змін до Конституції України і передбачає паритетне управління майбутнім фондом, а також не визнає за Україною "боргів" перед США.

    Надалі ж Україна та США підпишуть ще два договори – про технічні аспекти реалізації співпраці. Ці документи вже не потребуватимуть ратифікації українського парламенту:

    Угода про обмежене партнерство (про створення Фонду);
    Угода про створення "Генерального партнера" (про управління Фондом).
    Нагадаємо, 1 травня Україна і США підписали угоду про корисні копалини. Вона передбачає створення спільного інвестфонду, який поповнюватиметься розробкою українських надр. Того ж дня текст документа було офіційно опубліковано на сайті Кабінету міністрів, а також на сайті Білого дому.

    У документі міститься конкретний перелік 57 корисних копалин – загальний для тих, рента з яких поповнюватиме Фонд, і тих, у видобуток яких матиме право вкладатися цей Фонд. До нього увійшли не тільки рідкоземельні метали, а й інші елементи, включно з нафтою і газом.

    Робота Фонду стосуватиметься тільки нових родовищ, ліцензії на які Україна видаватиме після набуття угодою чинності. При цьому право володіння родовищами залишається за Україною.

    Контроль над роботою Фонду здійснюватиме компанія з правлінням із трьох українських і трьох американських представників, які спільно ухвалюватимуть рішення про інвестиції та розподіл грошей. Раніше передбачалося, що у США буде більшість голосів у правлінні, але цю норму вдалося скасувати.

    Фонд буде наповнюватися обома сторонами у співвідношенні 50 на 50. США зможуть зараховувати нову військову допомогу Україні як свій внесок до Фонду, але вже надана підтримка не враховується, тобто українська сторона не виплачуватиме "борги", про які раніше заявляли Штати.

    Крім того, Фонд має інвестувати в розвиток України протягом 10 років. На цей час виплати з Фонду будуть заборонені, можна буде тільки реінвестувати доходи, а не виводити їх.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації
Останнім часом ситуація в сфері інтернет-торгівлі стає дедалі загрозливішою. За даними Опендатабот та Прозорро, близько 30% малого бізнесу в Україні п...
Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми