Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Українців чекає посилення правил карткових переказів

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: блокування рахунку

    В Україні посилять правила карткових переказів: з 1 червня з картки на картку без офіційного підтвердження заробітку можна буде перераховувати на 50 тис. грн менше, ніж зараз, – до 100 тис. грн. Нині більшість банків застосовує обмежувальні заходи до клієнтів, на карткових рахунках яких виявлена нетипова активність або які перевищили ліміт на перекази. Насамперед банк може заблокувати рахунок, який вважає підозрілим. Втім убезпечитись від цього можна – насамперед не використовувати картки за кодами, які не відповідають сутності транзакцій.

    91_79_pb.jpg (63.4 Kb)

    Як розповіла провідна експертка з фінансового моніторингу Глобус Банку Марина Павленко, йдеться про т.зв. міскодинг. Також не варто використовувати свою картку для будь-яких інших незаконних операцій – зокрема дроп-схем (надаючи зловмисникам доступ до своїх банківських карток і рахунків за винагороду).

    Також, наголосила Павленко, слід дотримуватися інших правил. Зокрема:

    Перевірити ліміти та законодавчі обмеження на сайті банку.
    Це потрібно зробити, щоб не потрапити під дію обмежень на перекази.

    Під час відкриття рахунку важливо зазначити мету встановлення ділових відносин з банком, надати перелік запланованих операцій, а також інформацію про послуги, яких ви потребуєте.
    "Надзвичайно важливо бути чесним щодо обсягу доходів та максимально очікуваної суми надходжень на рахунок протягом місяця. Чим більше правди у використанні рахунку – тим меншою є ймовірність його блокування", – зазначає банкірка.

    На етапі відкриття рахунку слід надати вичерпні відповіді на всі запитання банку, а також, за необхідності, додаткові документи.
    "Типова ситуація: клієнтка хоче відкрити рахунок, не маючи власних доходів, але її чоловік планує щомісяця переказувати кошти на її картку. У такому випадку важливо пояснити мету відкриття рахунку, надати підтверджувальні документи і вказати обсяг щомісячних переказів у зіставленні з доходами чоловік", – пояснила Павленко.

    Що робити, якщо рахунок заблокували

    Якщо рахунок заблокували, насамперед слід звернутися до свого банку. Як зазначила банкірка, там проконсультують, як діяти далі.

    При цьому вона зауважила: у 90% випадків питання вдається вирішити. Причому з "мінімальними втратами".

    "У більшості випадків після надання пояснень і документів клієнтові відновлюють доступ до рахунку. Якщо надана інформація виявляється недостатньою або не пояснює суть операцій, клієнту, ймовірно, доведеться змінити банківську установу", – розповіла Павленко.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві
    Біла Церква, як одне з найбільших міст Київської області, пропонує широкий спектр можливостей для працевлаштування. Незалежно від того, чи ви тільки п...
    Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу
    У 2025 році засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу за версією Bloomberg Billionaires Index, з капіт...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми