Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

В Україні побільшало підроблених доларів

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: фальшиві долари

    В Україні побільшало підроблених купюр іноземної валюти – насамперед, доларів. У 2024 році низький рівень вилучення підроблених таких банкнот, що спостерігався у 2022-2023 роках, майже повернувся до рівня 2021 року. Найпопулярнішою серед шахраїв стала банкнота в 100 доларів – 90% від загальної кількості вилучених підроблених купюр американської валюти припало саме на неї.

    1717_dbf2cb821fca6f7216288246207eda4d_w960.jpg (60.67 Kb)

    Про це повідомили в НБУ. Там зазначили: друга "улюблена" купюра у зловмисників – 50 доларів. На неї припало 9% від загальної кількості вилучених фальшивок.

    Також фальшивомонетники підробляли євро – 7% вилучених підроблених банкнот іноземної валюти припало саме на нього. "Найулюбленішими" купюрами шахраїв були:

    200 євро – 35% від загальної кількості вилучених підроблених банкнот;
    100 євро – 25%;
    50 євро – 21%.

    Як не отримати підроблені долари та євро

    Водночас, зазначили у регуляторі, слід не здійснювати обмінні операції "на руках", через інтернет тощо. Це, зазначається, допоможе уникнути отримання підробок іноземної валюти.

    "Для обміну слід звертатися виключно до пунктів обміну валюти банків, що ліцензуються Національним банком. Або небанківських фінансових установ", – підкреслили в НБУ.

    Гривні підробляли теж

    Зросла в Україні й кількість підроблених гривень – за підсумками 2024 року на 1 млн справжніх купюр припадало близько 5,1 підроблених. Що більше, ніж роком раніше.

    Загалом же, зазначається, у 2024 року шахраї підробляли переважно купюри старого зразка – випущені до 2015 року. Зокрема:

    500 грн – 78% від загальної кількості вилучених підробок;
    200 грн – 18%;
    1, 5, 10, 20, 50, 100, 1000 грн – разом 4%.
    Водночас, українські банки та обмінники можуть не приймати деякі купюри іноземних валют – у т.ч. долари. Причому на "законних" підставах – адже чинні правила дозволяють відмовлятися від прийому зіпсованих купюр.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві
    Біла Церква, як одне з найбільших міст Київської області, пропонує широкий спектр можливостей для працевлаштування. Незалежно від того, чи ви тільки п...
    Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу
    У 2025 році засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу за версією Bloomberg Billionaires Index, з капіт...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми