Кияни, чиї оселі постраждали від обстрілів, зможуть отримати 40 000 грн одноразово та 20 000 грн щомісяця на оренду житла до завершення ремонту або компенсації. Допомога буде автоматично нарахована за списками від райадміністрацій після затвердження порядку виплат.
Про це повідомляє Київська міська державна адміністрація (КМДА), яка ухвалила оновлення соціальної програми "Турбота. Назустріч киянам" на 2025-2027 роки, яка передбачає суттєву фінансову допомогу для тих, чиє житло було пошкоджене або зруйноване внаслідок ворожих обстрілів.
Програма покликана вирішити проблему тимчасового житла для людей, які втратили можливість безпечно проживати у власних оселях. Фінансова допомога поділяється на два основних види:
40 000 грн – одноразово: для киян, яким терміново потрібно винайняти житло через повне або часткове руйнування квартири чи будинку;
20 000 грн – щомісячно: для тих, хто не має можливості повернутися додому впродовж тривалого часу. Ця допомога виплачуватиметься до 12 місяців або до моменту відновлення житла за кошти міста чи отримання сертифіката в межах державної програми єВідновлення.
Ці кошти мають покрити витрати на оренду житла у межах Києва або, за потреби, за його межами до моменту повного або часткового відновлення умов для проживання. Мешканцям не потрібно звертатися самостійно до департаменту соцполітики. Формування списків відбуватиметься на рівні районних адміністрацій міста Києва, які фіксують інформацію про пошкоджене чи зруйноване майно.
Нарахування коштів розпочнеться після офіційного затвердження порядку виплат, про що буде повідомлено окремо. Усі кроки буде реалізовано у рамках спрощеної процедури, щоб мінімізувати бюрократію і якнайшвидше надати допомогу тим, хто її потребує.
З початку повномасштабної війни Київ неодноразово опинявся під ракетними та дроновими атаками. За цей час зруйновано або пошкоджено сотні будинків і квартир. Багато людей залишилися без даху над головою, а процес відновлення в умовах війни триває повільно. Програма "Турбота" дозволяє частково вирішити проблему тимчасового розміщення, підтримуючи найуразливіші категорії мешканців – родини з дітьми, людей літнього віку, людей з інвалідністю.