Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Україна перебуває в "обмеженому дефолті"

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: кредити

    Агентство Fitch Ratings підтвердило рейтинг дефолту України в іноземній валюті на рівні "обмежений дефолт". Fitch вважає, що така ситуація зберігатиметься, доки Україна не нормалізує свої відносини зі значною більшістю зовнішніх комерційних кредиторів.

    7472_85_main_new_17168903.jpg (61.55 Kb)

    Про це йдеться в публікації агентства. Так, після минулорічної реструктуризації непогашених суверенних єврооблігацій та гарантованого державою боргу Укравтодору "Укренерго" досягло попередньої угоди про реструктуризацію своїх гарантованих державою єврооблігацій на суму 825 мільйонів доларів (з призупиненням виплат з 9 листопада 2024 року), яка має бути завершена до липня. Україна та власники її варантів ВВП (2,6 млрд доларів США) не змогли досягти угоди щодо реструктуризації. Зовнішній комерційний кредит (Cargill 0,7 млрд доларів США, виплати призупинені з 3 вересня 2024 року) також все ще потребує реструктуризації.

    Угода щодо корисних копалин між США та Україною згладила дипломатичну напруженість, але потенційні економічні вигоди, а також ступінь, до якої вона потенційно може пов'язати економічні інтереси США зі стратегічними цілями безпеки України, залишаються дуже невизначеними.

    Дефіцит бюджету України скоротився до 17,2% ВВП у 2024 році в результаті високих показників доходів, незважаючи на економічний спад. Fitch прогнозує, що дефіцит зросте до 19,3% ВВП у 2025 році. Значний тиск на витрати залишатиметься навіть після закінчення війни, і Україна, ймовірно, збереже велику військову силу.

    Потреби України у фінансуванні на цей рік будуть повністю задоволені, залишаючи додаткові буфери ліквідності на наступний. Очікується, що чисте іноземне фінансування досягне 55 мільярдів доларів США порівняно із середнім показником у 25 мільярдів доларів США на рік у 2022-24 роках головним чином завдяки попередньому розподілу прибутків від заморожених російських активів. У своїй програмі для держави МВФ прогнозує створення резервів ліквідності за рахунок надходження іноземної допомоги, виділяючи 9,1 млрд доларів США як резервний буфер на цей рік (4,5% ВВП) та 8,4 млрд доларів США (4,2% ВВП) для подолання очікуваного дефіциту бюджету у 2026-2027 роках.

    Дефіцит поточного рахунку зріс до 7,2% ВВП у 2024 році з 5,3% у 2023-му, що відображає зростання імпорту оборонної продукції та експорту товарів на 38% нижче довоєнного рівня. "Ми прогнозуємо, що дефіцит поточного рахунку зросте до 14,5% ВВП у 2025 році та скоротиться до 14,2% у 2026-му через зростання імпорту газу та сталі та зниження грошових переказів від українських біженців", – зазначили в агентстві.

    Економічне відновлення України сповільнилося, а реальний ВВП зріс на 2,9% у 2024 році. "Ми переглянули прогноз зростання у 2025 році до 2,5% з 2,9% на момент нашого останнього огляду через проблеми постійно напруженого ринку праці, шкоду, завдану атаками на газову інфраструктуру, та закриття Покровської шахти, пов'язане з війною", – зазначили в агентстві.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Поради щодо вибору МФО в Україні простими словами Поради щодо вибору МФО в Україні простими словами
Коли потрібні гроші «на вчора», звернення до мікрофінансової організації (МФО) — один із варіантів. Але тут важливо не потрапити в х...
Кредити та розстрочка - вибір не завжди очевидний Кредити та розстрочка - вибір не завжди очевидний
Ринок товарів і послуг пропонує безліч способів оплати, а одним із найпопулярніших є можливість придбати бажане тут і зараз, сплативши пізніше. Кредит...
Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації
Останнім часом ситуація в сфері інтернет-торгівлі стає дедалі загрозливішою. За даними Опендатабот та Прозорро, близько 30% малого бізнесу в Україні п...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми