Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Українці з інвалідністю можуть втратити статус та виплати

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: виплати по інвалідності

    З 1 квітня 2025 року українці з інвалідністю, які не проходили переогляду з 2022 року, зобов’язані пройти нове медичне оцінювання, інакше можуть втратити статус інвалідності та виплати. Зобов’язання стосується насамперед чоловіків 25-60 років із другою або третьою групою, а для решти дедлайн – 1 квітня 2026 року.

    5654_630_360_15667375-393.jpg (92.51 Kb)

    Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я. З 1 квітня 2025 року в Україні стартувала нова система оцінювання повсякденного функціонування, яка може вплинути на статус інвалідності тисяч громадян.

    Її мета – перевірити актуальність встановленої інвалідності та вирішити, чи потребує особа подальших виплат та підтримки. У випадку, якщо людина не пройде це оцінювання, вона ризикує втратити пенсію по інвалідності.

    У першу чергу – чоловіків віком від 25 до 60 років, які мають другу або третю групу інвалідності та не пройшли повторного огляду у 2022–2024 роках. Вони повинні пройти оцінювання до 1 листопада 2025 року, інакше можуть залишитися без соціальних виплат. Решта осіб з інвалідністю, які не проходили переоцінку під час воєнного стану, мають зробити це до 1 квітня 2026 року.

    Ці зміни впроваджуються Міністерством охорони здоров’я України в межах медико-соціальної реформи, що передбачає більш справедливий підхід до визначення інвалідності та надання допомоги. Від повторного огляду звільняються:

    особи, яким інвалідність встановлено у 2025 році і термін перегляду ще не настав;
    громадяни з безстроковим статусом інвалідності;
    військовослужбовці та працівники цивільного захисту;
    люди, що проживають на тимчасово окупованих територіях або в зонах бойових дій;
    пацієнти з важкими порушеннями здоров’я (наприклад, ампутації, онкологія, психічні хвороби).
    Процес стартує з електронного направлення, яке виписує сімейний лікар, терапевт або профільний спеціаліст. Далі пацієнт самостійно обирає медичний заклад зі списку уповноважених установ. Саме в цьому закладі експертна команда лікарів оцінює повсякденне функціонування пацієнта за новими стандартами.

    Цей підхід покликаний зробити процедуру прозорою, цифровою та максимально об’єктивною. Уся інформація зберігається в електронній системі охорони здоров’я. "Це не просто формальна перевірка. Це аналіз того, як здоров’я впливає на реальне життя людини", – пояснили у МОЗ.

    Оцінювання – це не лише підтвердження інвалідності, а й шлях до призначення нової індивідуальної програми реабілітації: медичної, соціальної чи професійної. Водночас, ігнорування процедури тягне за собою скасування статусу інвалідності і втрату пенсії.

    МОЗ радить усім, хто не впевнений, чи підлягає оцінюванню, негайно звернутися до свого лікаря і перевірити статус. Підготовка та проходження процедури мають бути завершені вчасно, аби уникнути негативних наслідків.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми