В Україні, у Дніпропетровській області, викрили велику шахрайську мережу "кол-центрів". Вони спеціалізувалася на шахрайстві у сфері фінансових послуг, зокрема, "офісники" виманювали дані банківських карт жертв, після чого обчищали рахунки. Під час обшуків у злочинців знайшли підроблені посвідчення ФСБ РФ, а також авто з системами РЕБ.
Діяльність групи було припинено, повідомляє Офіс генерального прокурора (ОГП) України. Зазначається, що операція проводилася за оперативного супроводу співробітників Державної прикордонної служби України.
"Офіси" з Дніпропетровщини: як працювала схема
Організація "працювала" на території Дніпропетровської області, де було створено "розгалужену інфраструктуру фіктивних фінансових сервісів". Так звані кол-центри організовували онлайн під виглядом брокерських компаній.
Вони імітували діяльність, пов'язану з "інвестиціями", "торгівлею на фондових біржах" і використанням криптовалютних платформ. Фактично ж їхньою метою було заволодіння коштами українців, зазначають в ОГП.
Зловмисники використовували таку схему:
Викрадали або купували бази даних клієнтів банківських установ.
Масово розсилали SMS-повідомлення і здійснювали дзвінки. Під час спілкування з жертвами "офісники" видавали себе за банківських працівників, повідомляли про "небезпечні операції" або "спроби несанкціонованого доступу".
Виманювали номери банківських карт, CVV-коди, одноразові паролі та SMS-коди. Для цього шахраї, за даними слідства, використовували заздалегідь підготовлені скрипти розмов і психологічний тиск.
Як альтернативний спосіб обману змушували українців самостійно переказувати кошти на підконтрольні злочинній групі рахунки.
Кошти потерпілих перераховували на підставні рахунки та картки, а потім переводили в готівку на території України.
Частину коштів спрямовували за кордон.
Обшуки та вилучені докази
У межах кримінального провадження 9 липня 2025 року відбулися обшуки у 25 приміщеннях на території Дніпропетровської області. Зокрема, слідчі дії відбулися в містах Дніпро та Кам'янське. У результаті обшуків було вилучено:
понад 1220 одиниць комп'ютерної техніки (системні блоки та ноутбуки);
автомобілі зі встановленими засобами радіоелектронної боротьби (РЕБ);
значні суми готівкових коштів;
підроблені посвідчення, зокрема ФСБ РФ;
інші речові докази.
Під час проведення слідчих дій також було зафіксовано факт перешкоджання законним діям прокурора. Розпочато окреме кримінальне провадження.
Наразі досудове розслідування триває. Триває ідентифікація потерпілих і встановлення повного кола осіб, причетних до функціонування шахрайської мережі.