НБУ планує збільшити норми обов'язкового продажу валютної виручки банкам з 50% до 100%, задля дотримання постанови, Нацбанк буде здійснювати посилений контроль.
Постанова набуває чинності 29 серпня.
Відповідно до розпоряджень, обов'язковий продаж здійснюється на наступний день після зарахування валюти на розподільчий рахунок.
Також банкам заборонено знімати з контролю експортні операції клієнтів на підставі документів про припинення зобов'язань зустрічних однорідних вимог, тому надходження в іноземній валюті за експортними операціями клієнтів повинні бути продані в повному обсязі в установленому порядку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нацбанк може піти на вимушений крок і відмінити обмеження на зняття депозитів
Перевірка буде виявлятися наступним чином, у кінці робочого дня банки будуть подавати за встановленою формою розгорнуту заявку про загальному обсязі обов'язкового продажу валюти в наступний робочий день.