Фінанси. Гроші. Валюта, Інтерв'ю Автор: RomanK Друкувати

Українці мають бути готові до курсу 20грн/$1 - Ерік Найман

 • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: НБУ, валюта, Ерік Найман

  Долар США цілком ймовірно подорожчає до 19-20 гривень.


  8608_focus_ua_4b1eb.jpg (108.41 Kb)

  Такий прогноз озвучив фінансист Ерік Найман.

  На його переконання існує ряд факторів кризи банківської системи, однак витоки вона бере з недалекоглядності Нацбанку.

  "Нацбанк лише спостерігає за подіями і "погрожує пальцем", хоча раніше було оголошено про домовленості з банками утримати курс у межах 15-16 грн/дол. Поки ж панічні девальваційні настрої знову розгойдали, спровокували зростання попиту. А покупці зайняли вичікувальну позицію. Тобто зараз на валютному ринку править психологія, а не економіка, що чомусь знову не враховує НБУ або не хоче враховувати. Експортери, наприклад, цілком можуть продавати валюту - їх влаштовує і курс 13 грн/дол. Але вони зайняли вичікувальну позицію - штрафи за порушення умов обов'язкового продажу валютної виручки набагато менше щоденної девальвації гривні. Та й населення, іноземні інвестори та валютні спекулянти теж вичікують". - пише у своєму блозі фінансист Ерік Найман.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яценюк поставив під сумнів компетентність керівництва Нацбанку

  На переконання Наймана, якщо курс до кінця тижня "перевалить" за 16, то наступна позначка буде у 19-20 грн/дол. Це все сприятиме загальній економічній кризі, точніше її рецидиву.

  "Те, що відбувається на валютному ринку найгірше відбивається на бізнесі імпортерів, які не можуть відбивати девальвацію підвищенням цін - адже в реальності доходи населення не ростуть девальваційними темпами. Страждають також бізнес і населення, які мають валютні кредити. І чого домагається НБУ? Пошуку нового рівноважного курсу при повному своєму потуранні? Але психологія здатна загнати курс дуже далеко від реального економічного рівноваги. І потім НБУ доведеться ще виправдовуватися перед людьми, які умудряться купити дуже дорогу інвалюту, після того як вона подешевшає на 10-20% - так було завжди і скрізь". - резюмував експерт.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми