Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Захід може "пробачити" борги Україні

 • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: Україна, кредити

  Україні в поточній ситуації необхідно $40 млрд на найближчі 4 роки.

  31_40820e65902900946aaff1f1d66c8700.jpeg (35.03 Kb)


  Про це повідомив Петро Порошенко.

  "Загальний пакет, який формується для допомоги Україні, та фінансова підтримка, фінансовий фундамент реформ, який є захисником для нашої національної валюти, для нашого платіжного балансу, для наших золотовалютних резервів, загалом сьогодні повинен перевищувати $40 млрд", - сказав він.

  Однак з цих $40 млрд, що потрібні країні, $15,3 млрд є не зовсім допомогою від міжнародних кредиторів. Ці гроші, згідно з меморандумом з МВФ, Україна повинна заощадити на операції зі своїм державним боргом.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Наскільки ціни на газ б'ють по кишені пересічного українця та європейця

  "Отримати" ці $15,3 млрд буде непросто. Основна увага у Мінфіні на даний момент сфокусована на євробондах - раніше одному з найбільш використовуваних інструментів для залучення Україною зовнішніх запозичень. Навіть чутки про те, що інвестори не погодяться на часткове списання боргів (haircut), змогли знизити ціну обороту на біржах паперів подібного роду.

  Також, крім євробондів України, під реструктуризацію можуть потрапити квазісуверенні папери бонди Укрексімбанку, "Укрзалізниці" і муніципальні борги Києва.

  Практично всі випуски українських євробондів проходили з проспектом емісії, не передбачають варіантів реструктуризації: тобто, якщо Україна не буде платити за своїми бондами - це означає дефолт. Однак відсутність умов реструктуризації в проспекті не є проблемою, і юридичні інструменти можна буде знайти, якщо сторони зуміють домовитися, уточнює партнер ЮФ "Лавринович і партнери" Олена Зубченко: "Потрібно мирову угоду. Тобто тут питання в договірних відносинах, і в тому, чого буде хотіти Україна - міняти "п'ятирічні" на "десятирічні" облігації або [попросити] списати частину суми до погашення... Головне - домовитися. Нинішні проспекти передбачають можливість внесення змін".  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google Chrome ввів нове оновлення Google Chrome ввів нове оновлення
Google оголосив, що незабаром почне попереджати користувачів Chrome про “небезпечні” завантаження, що є першим кроком у плані повного їх блокування.
В Україні хочуть розблокувати В Україні хочуть розблокувати "Вконтакте" та інші російські сайти
На офіційному сайті гаранта Конституції української держави була опублікована петиція щодо відновлення роботи всіх інтернет-сервісів компаній Російськ...
Рейтинг смартфонів з найсильнішою Рейтинг смартфонів з найсильнішою "начинкою"
Сайт Antutu опублікував свої два щомісячні рейтинги найпотужніших Android-смартфонів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми