Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

1 червня може стати "чорним днем" для України

 • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: Мінфін, МВФ, Наталія Яресько, НБУ, Сергій Арбузов

  У Мінфіну залишилося чотири дні, щоб все виправити.

  8555_1408955409.jpg (175.26 Kb)


  З недавнього часу в Україні все частіше стали звучати негативні оцінки нашого поточного економічного положення. Уряд заговорив про дефолт і прийняв закон про можливість використання мораторію на виплату зовнішніх боргів країни. Втім, закон нас сильно займати не має – у разі хоч якого-небудь серйозного прецеденту і на рівні міжнародних судів, справа українським урядом буде програна досить швидко. Питання в іншому – в передумові майбутньої кризи.

  Імплікація виглядає дуже просто: "Якщо не-А, то не-В, якщо не-В, то С".

  Людською мовою це виглядає так: "Якщо не буде реструктуризації боргу, то не буде другого траншу МВФ, якщо не буде другого траншу МВФ, буде дефолт".

  Мінфін, виявивши в черговий раз непрофесіоналізм, фактично провалив переговори з кредиторами щодо реструктуризації зовнішнього державного боргу України. Україна відкидає альтернативні пропозиції, висунуті комітетом кредиторів, а комітет кредиторів закономірно відкидає українські ультиматуми.

  "Інвестори чуйно ставляться до переговорів, до переговірників, до повноважень, до ситуації в країні і коли з ними говорять мовою погроз, вони цього не розуміють. На мою думку, міністр фінансів обірвала можливість нормальних переговорів. Це нормальні люди, бізнесмени, які ні в чому не винні. Вони вклали гроші в економіку, і якщо країна не може їх повернути, то звинувачувати їх у тому, що вони щось неправильно зробили, просто нерозумно", - коментує ситуацію, що виникла, колишній голова НБУ Сергій Арбузов.

  За словами економіста, на допомогу Західних урядів теж особливо сподіватися не варто – останні мали багато приводів і шансів "натиснути" на бізнесменів з вимогами як-то "допомогти Україні", але всім очевидно: тиск на інвестиційні фонди безглуздий, особливо, якщо це найбільші профільні фонди, тиск на яких поставить під загрозу світовий інвестиційний клімат.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Майбутнє України разом з Росією - Яресько

  Часу в України залишилося всього до кінця цих вихідних – у червні місія МВФ залишає Україну. Якщо за цей час Міністерство фінансів не візьметься за голову і не почне думати над альтернативними пропозиціями, траншу нам в підсумку таки не бачити. Очевидно, що буде далі, вже цього літа. І залишилися ми з кредиторами один на один – гарантії США або країн ЄС безмежні і, загалом-то, обмежені площинами національних економік і політичними заявами. Тут же ми маємо справу з міжнародною організацією, дії якої пов'язують дії окремих держав за позикою. Чим швидше український уряд зрозуміє необхідність домовитися з кредиторами на будь-яких умовах, які дозволять нам отримати другий транш, тим краще буде для всіх нас. Правда "швидше" - це у найближчі чотири дні, потім у нас не залишиться жодних шансів.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду
Ми вже звикли до того, що рейтинг рівня довіри до українських судової і правоохоронної систем регулярно б'є антирекорди. Але навіть на цьому тлі істор...
Xiaomi випустила Xiaomi випустила "бюджетний" ігровий комп'ютер
Xiaomi на платформі Youpin випустила настільний комп’ютер Ningmei Soul GI6 на базі процесорів AMD Ryzen R5 2600. Початкова ціна настільного ПК станови...
Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми