21 серпня російський рубль сягнув мінімуму останніх півроку. Євро та долар зросли до рекордних позначок.
У перші ж хвилини торгів на Московській біржі російський рубль почав стрімко падати. У підсумку курс євро здолав психологічну позначку у 75 рублів. А долар зупинився на 67 "дерев'яних". Для російської валюти це антирекорд останніх півроку.
Зниження курсу різко прискорилось у другій половині літа. Всього за місяць євро та долар подорожчали практично на 20%. Аналітики пояснюють, у чому причина піке рубля.
20 серпня у Лондоні барель "чорного золота" подешевшав до 46 доларів. Напередодні США неочікувано для трейдерів відзвітували про збільшення запасів вуглеводнів. За останні шість років таких цін продавці не пригадують. Кажуть – через стабільний ріст пропозиції попит сьогодні низький.
Ще один негатив для російської валюти – масштабна девальвація у Казахстані. Напередодні прем’єр Карім Масімов відпустив національну валюту тенге у вільне плавання. Уже вранці казахстанський тенге подешевшав на третину. В країні почалася валютна паніка. Купити долари в банках чи обмінниках сьогодні неможливо.
Утім і для рубля курс у 67 за долар далеко не дно. Якщо нафта опуститься нижче 45 зелених – можна чекати долара і по 80 рублів, певні експерти. Хоча точно прогнозувати майбутнє російської валюти беруться не всі.
Схоже, віру у російський рубль не втрачають тільки в Україні. Точніше на окупованій її частині. Бо вже з першого вересня рубль стане головною валютою терористичної "ЛНР".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна може заплатити 500 тис. $ росіянам у вигляді штрафу через Тимошенко
Вартість нафти в п'ятницю продовжує знижуватися на тлі надлишку пропозиції, поточний тиждень може стати восьмим поспіль, коли зафіксовано тижневе здешевлення "чорного золота" - це найтриваліший період з 1986 року.
Вартість жовтневих ф'ючерсів на північноморську суміш Brent знизилася на 0,94% - до 46,18 долара за барель, ціна жовтневих ф'ючерсів на нафту WTI опустилася на 1,02% - до 40,9 долара за барель.
Основним чинником, що визначає динаміку цін на нафту, залишається надлишок пропозиції на ринку. Провідні країни-члени ОПЕК зберігають високі обсяги видобутку. На цьому тлі аналітики Citigroup Inc. пророкують падіння вартості "чорного золота" до 32 доларів за барель.
Міненерго США в середу повідомило, що комерційні запаси нафти в країні за тиждень, що завершився 14 серпня, несподівано зросли на 2,6 мільйона барелів, до 456,2 мільйона барелів.