На лондонській біржі ціна бареля нафти Brent опустилася нижче $30. Станом на 6:12 барель коштував $29,34. Рубль відреагував й також обвалився.
Раніше на Нью-Йоркській товарній біржі вартість американської нафти WTI опустилася нижче $30 за барель. У 6:30 по Києву продавався по $29,71.
Нинішнє зниження цін на нафту, як пише Bloomberg, пов'язане з заявою глави саудівської нафтової компанії Saudi Aramco Халіда аль-Фаліха про збереження на колишньому рівні планів з інвестицій в енергетичні проекти. Крім того, на ціну вплинуло падіння попиту на дизельне паливо в Китаї (в грудні 2015 року споживання дизельного палива там скоротилося на 5,6% порівняно з аналогічним періодом в 2014 році).
Ціни на нафту в останні кілька днів росли - востаннє ціна за барель Brent була нижче $30 на торгах 22 січня. На п'ятничних торгах минулого тижня Brent показала найбільше денне зростання з серпня 2015 року - її ціна зросла на 8,35%. Після цього ціна березневих ф'ючерсів Brent піднімалася до $33,42.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Венесуелі інфляція наблизиться до 1 000 відсотків
На думку гендиректора компанії British Petroleum Роберта Дадлі, ціна нафти в 2016 році може впасти до $10 за барель. Проте Дадлі вважає, що період настільки низьких цін буде нетривалим, і до кінця року вартість бареля перевищить $50.
Курс євро та долара на відкритті торгів на Московській біржі 26 січня різко виріс приблизно на 2 рубля.
Сьогодні торги на Московській біржі почалися 82,21 рублів за долар. При закритті біржі вчора американська валюта коштувала 80,04 рубля.
Євро сьогодні на відкритті торгів піднімався вище 89,22 руб. (у порівнянні з 86,93 руб. на закритті торгів 25 січня).
Падіння рубля до долара і євро відбувається на тлі падіння цін на нафту - американська WTI і північноморська Brent опустилися нижче $30 за барель після короткочасного підйому. Причина зниження нафтових цін - скорочення споживання палива в Китаї, а також заява саудівської нафтової компанії Saudi Aramco про збереження інвестицій в енергетичні проекти на колишньому рівні, незважаючи на падіння нафтових цін і перевиробництво нафти на світових ринках.
25 січня економіст Сергій Гурієв у своїй колонці для Financial Times заявляв, що рубль, швидше за все, втратить ще 10-15% своєї вартості, якщо нафтові ціни продовжать залишатися на низькому рівні.