Тимчасове зміцнення гривні є явищем перемінним і гривня обов'язково продовжить девальвацію.
Курс гривні зможе стабілізуватися лише тоді, коли співпраця з Міжнародним валютним фондом переросте в активну фазу. Якщо ж цього не станеться, подальше падіння гривні неминуче.
Про це заявив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.
За його словами, існує низка факторів, як об'єктивних, так і суб'єктивних, які впливають на курс гривні. "Крім зниження рівня українського експорту, а він катастрофічно падав у минулому і позаминулому роках, продовжує падати і цьогоріч, є ціла низка суб'єктивних умов, на які Україна могла б впливати", - зазначив Устенко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 400 тисяч українців позбавлять виплат
Як наголосив експерт, одним із таких суб'єктивних факторів є перехід у "пасивну" фазу співпраці з Міжнародним валютним фондом.
"Це пасивне співробітництво з МВФ означає, що під питанням залишається те, чи зможе Україна далі отримувати зовнішнє кредитування, на яке розраховувала цьогоріч. За моїми оцінками, країна потребує близько $10 млрд зовнішнього кредитування", - сказав експерт.
Устенко заявив, що в рамках співпраці з МВФ Україна могла б отримати близько $6 млрд, а решту грошей - від уряду США, Світового банку і Європейського Союзу. Але це лише в тому випадку, коли співпраця України і МВФ "перейде в активну фазу". "Поки ми не відновимо співпрацю з МВФ, курс буде показувати вкрай негативну динаміку. Я сказав би, що він може знизитися до 30 гривень за долар", - вважає експерт.