Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Влада придумала, як українців змусити вкладати гроші в Україну

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: економіка

  Депутати пропонують дозволити громадянам відкривати спеціальні інвестиційні та пенсійні рахунки з податковими пільгами для залучення коштів у фінансову систему і збільшення внутрішніх інвестицій в країні.

  8301_551bacfa8c7f5.jpeg (50.15 Kb)


  Відповідний законопроект №4260 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання участі громадян в інвестиційну діяльність і недержавне пенсійне забезпечення” був поданий двома депутатами “Блоку Петра Порошенка” на розгляд Верховної Ради.

  Як наголошується в пояснювальній записці, законопроектом пропонується дозволити громадянам відкривати спеціальні інвестиційні та пенсійні рахунки, за допомогою яких громадяни зможуть самостійно інвестувати в цінні папери. Причому інвестиційний дохід від операцій з цінними паперами, придбаними за допомогою інвестиційного рахунку, звільняється від обкладення податком на доходи фізичних осіб, якщо кошти на рахунку були розміщені не менше ніж за 1095 днів до проведення операції. На доходи, отримані за пенсійними рахунками, поширюються загальні пільги, встановлені Податковим кодексом для пенсійних коштів.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Покращення в Росії знову відкладається

  Це, на думку авторів законопроекту, призведе до детінізації зарплат і повернення заощаджень громадян в фінансову систему країни, а також збільшить внутрішні інвестиції. Також в записці зазначається, що таким чином вирішується проблема недовіри до фінансових посередників, оскільки інвестор має можливість самостійно керувати такими рахунками і індивідуального вибору об’єктів інвестування. Знижуються і ризики вибору контрагента, оскільки цінні папери, придбані інвестором за рахунок коштів, акумульованих на його інвестиційному або пенсійному рахунку, відразу зараховуються на ім’я цього інвестора.

  Автори законопроекту зазначили, що такі рахунки широко використовуються в світовій практиці, зокрема в США, Великобританії, Канаді, Японії. Їх введення характеризується наявністю податкових пільг, що стимулюють вкладення грошових заощаджень населення в інвестиції і підвищують їх прибутковість.

  Нагадаємо, згідно з опитуванням, проведеним на замовлення Фонду гарантування вкладів фізичних осіб восени минулого року, тільки 18% опитаних довіряють банкам зберігання половини або більшої частини своїх заощаджень. Найбільш відкритою для банків є молодь у віці від 18 до 29 років, яка, на відміну від людей старшого віку, частіше довіряє свої заощадження банкам. Серед опитаних у віці старше 60 років 43% не тримають заощадження в банках.

  Учасники ринку відзначили, що низький рівень довіри населення до банків обумовлений не тільки поганою інформованістю про систему гарантування вкладів державою, а й станом банківської системи, включаючи масові банкрутства банків в 2014-2015 роках.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми