Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Куди найкраще вкладати гроші у 2016 році

  • Джерело: znaj.ua.  → Ключові теги: гроші, інвестиції, фінанси

    Проаналізуємо найкращі 4 способи, куди краще вкладати гроші під час кризи в Україні.

    23_1639_shutterstock_123911584_600x385.jpg (.67 Kb)

    Депозит у кредитній спілці

    Вкладати кошти в кредитні спілки не менш ризиковано, ніж в банк. Адже в Україні небагато надійних спілок. Більшість із них розвалюються через кілька років роботи.

    "Проблема кредитних спілок в тому, що вони не мають свого фонду гарантування вкладів. Після розпаду організації ніхто грошей не поверне, - каже Іван Вишневський з об'єднання кредитних спілок "Програма захисту вкладів".

    Однак такі фінустанови нараховують вищі відсотки, ніж банки. У гривні в середньому - 24-26%, в доларах - 6-8%. Так що ризик виправданий. Головне — перед вкладенням коштів ретельно перевірити історію кредитної спілки, якій ви плануєте довірити свої гроші.

    "По-перше, кредитна спілка має працювати при певній організації — університеті, заводі або якомусь іншому закладі. Там є кругова порука, ім'я та обов'язки. Такі практично не банкрутують. Деякі працюють уже по 20 років. По-друге, кредитна спілка повинна входити в якесь об'єднання спілок. Це означає, що в разі банкрутства вкладникам повернуть інвестовані гроші. По-третє, спробуйте позичити гроші у такої установи. Якщо не дуже перевіряють документи і швидко дають кредит, не зв'язуйтеся з ними. Там проблеми" , - радить фахівець.

    Краще в кредитну спілку вкладати кошти на короткий період — 3-6 місяців.

    Купівля іноземної валюти

    Всі заощадження, які вам не потрібні протягом 1-5 років, краще тримати в чотирьох валютах - доларах, євро, юанях і швейцарських кронах. Правда, перед цим не завадить обзавестися потужним сейфом і вмонтувати його в стіну.

    "У доларах потрібно тримати 40% заощаджень, в євро - 30%, в інших валютах по 15%. Такий кошик валют дозволить звести до мінімуму всі ризики світових економік і криз. Якщо, наприклад, буде занепад Єврозони, ростиме юань і долар. Проблеми у американців — зростає крона, юань і євро", - пояснює економіст Володимир Марченко.

    За його словами, при інвестуванні менше, ніж на два роки, крони і юані не варто купувати.

    "Вони найменш ліквідні. Їх продає менше 10 банків по Україні, тому вони можуть завищувати або занижувати вартість цих грошових одиниць. Крім того, зазвичай в екзотичних валютах вище маржа між купівлею і продажем в порівнянні з євро і доларами", - пояснює економіст.

    Інвестиції в банківські метали

    Замість довгострокового депозиту в банку можна купити штамповані або литі золоті злитки. Вигідніше брати 100-грамові - банки викуповують їх найохочіше.

    "Їх можна зберігати як вдома, так і в банку. Банк нараховує приблизно 4% річних за кожен злиток. Однак у разі банкрутства фінустанови, Фонд гарантування вкладів вартості золота не відшкодує", - говорить Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру.

    У банківському сейфі зберігати золото невигідно, оскільки вартість оренди комірки не перекриє майбутнього доходу від золота.

    "Якщо зберігати золото вдома, треба стежити за станом футляра злитка. Якщо пошкодити його, банк не прийме злиток назад", - застерігає фахівець.

    На думку Охріменка, в золото можна вкладати тільки на тривалий період - більше 5 років. Інакше можна прогадати. Зараз троіцка унція коштує в банках $ 1270-1310.

    "Ціна постійно коливається. Але якщо подивитися на вартість 5-10 років тому, то вона зростає. Наприклад, у 2006 році унція коштувала близько 500 доларів. Але це не означає, що до 2021 року вартість знову зросте на 500 доларів. Це залежить від світових ринків", - говорить Охріменко.

    Внесок в інвестиційну компанію

    Більшість інвестиційних компаній, що працюють в Україні, іноземні. Вони не мають свого фонду гарантування вкладів. Однак за останні 10 років жодна з них не збанкрутувала.

    "В Україні вони в основному працюють із цільовими накопиченнями. Від банківських депозитів відрізняються високою прибутковістю. У банку можна достроково забрати свій депозит, тут - ні. У банку прибутковість визначається відсотками, а тут - капіталізацією. Її вкладник отримує після закінчення терміну його вкладу. вони досить довгі - 10-15 років ", - пояснює Олена Бокань, фахівець з особистих фінансів і директор компанії Aston Financial Services.

    Якщо порівняти прибутковість таких компаній із банківським депозитом, то вона буде вища на 10-12% річних.

    "Це може бути виправдано, якщо ви з народження вирішили збирати кошти на освіту своєї дитини. Або вирішили збирати собі кошти на пенсію", - пояснює фахівець.

    Так що не банками єдиними - були б гроші!



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми