Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Історія падіння української гривні - інфографіка за 25 років

  • Джерело: znaj.ua.  → Ключові теги: історія, валюта, економіка, гривня

    Сьогодні американську валюту у банках і обмінниках продають за 25,3-25,6 грн. За останні два тижні долар подешевшав більш ніж на гривню. Проте, якщо порівняти його вартість із 1996 роком, то вона була значно нижча — 1,8 грн.

    4300_42974_eyreyoziupzy_w_650.jpg (44.64 Kb)

    "Такий курс встановили одразу після запровадження гривні. Він був ринковим. Але не варто забувати, що і гривня була не та, що зараз. В середньому люди отримували місячну зарплату в 120 гривень. На менш, ніж 20 гривень можна було скупитися їжею на тиждень", - говорить економіст Володимир Марченко із консалтингової компанії AFS.

    За його словами, курс падав через те, що зростав імпорт іноземних товарів, збільшувалися борги перед іноземними кредиторами, а виробництво власної продукції падало.

    "Споживчий кошик українців постійно зростав — з'являлися новинки у парфумерії, гігієні, побутовій техніці. Дохід людей теж зростав. Це породило величезний попит на імпорт. Додатковою причиною знецінення гривні стала бездарна політика уряду. З 2006 року сюди стали заходити багато банків. Вони видавали кредити на нові імпортні товари. Потім почалася світова економічна криза й долар подорожчав з 5 до 7 гривень".

    Далі через інфляцію гривня дешевшала. Проте завдяки золотовалютним резервам більш-менш стабільний курс гривні тримали до 2014 року.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МВФ зробив невтішну заяву щодо світової економіки

    "Потім на курс вплинуло багато факторів. Крім економічних і політичних, військовий і фактор непрофесіоналізму Кабміну", - пояснює фахівець.

    На його думку, вартість гривні й надалі зростатиме.

    "Багато процесів можна визначати за графіками. І з них виводити певні тенденції. Але тільки не у випадку курсу гривні. Якби наша валюта падала відповідно до графіку, то зараз би долар коштував 10-11 гривень. Думаю, найближчі 3 роки великих стрибків не буде. До 2019 року курс стабілізується до 30 гривень", - прогнозує фахівець.

    У середині 2020-х років можливе серйозне подорожчання долара — до 35-36 грн.

    "На це, в першу чергу, вплине згорнення програми Міжнародного валютного фонду щодо співпраці із Україною. Припускаю, що до того часу наш держборг не погасять, тому треба буде шукати альтернативні джерела інвестицій. Поки їх не буде, іноземні компанії, аби зменшити ризики від роботи в Україні, продаватимуть гривні й купуватимуть тверду валюту", - каже спеціаліст.

    Нагадаємо, у Нацбанку не бачать передумов для різкого підвищення курсу до кінця року. Про це повідомила минулого тижня голова НБУ Валерія Гонтарєва.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми