Експерти говорять про те, що Україна почала виходити з кризи.
Економіка України починає повільно йти в ріст після затяжного дворічного спаду – про це говорять як дані Держстатистики за перший квартал, так і експерти. Зростання обсягів промислової продукції фахівці пояснюють насамперед пожвавленням світового ринку металу, де Україна – один з основних гравців.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нацбанк включив "друкарський станок"
Але ось підвищення обороту роздрібної торгівлі, який падав більше року, експерти називають найбільш точним індикатором того, що найгірше вже позаду.
Експерти обіцяють подальше поліпшення ситуації в економіці, але при цьому тимчасове погіршення життя народу, починаючи з нинішньої осені і приблизно до наступного літа. "За підсумками року можливе зростання реальної зарплати, але лише на кілька відсотків, що не компенсує втрати 2014-2015 років, – каже Нікітченко. – Інфляція складе до кінця року до 15%. Ключовий стане осінь, тоді остаточно стане зрозуміла ситуація з траншем МВФ і інший фіндопомогою. Без них можна очікувати девальвації гривні, але не такої різкої, як в минулі роки (на 10-12%). ВВП за підсумками року знову знизиться, ще погіршивши реальні доходи населення. А при стабільному отриманні фіндопомоги Заходу ми зможемо стабільно пройти осінь і вийти на прогнозовані 1-2% зростання ВВП". Про прогнозами Охріменко, весь 2016 р. економіка буде "лежати на дні", накопичуючи інвестиції, але це – передумова для того, щоб з 2017 р почалося зростання. "На перше місце вийде сільське господарство, туди вже йдуть вкладення. Але за рахунок розігріву економіки і подорожчання "комуналки" річна інфляція прискориться з нинішніх 9,8% до 20-22%, а курс долара підніметься до 28-29 грн. При цьому зарплати фактично замороження до літа 2017 року через вимоги МВФ і перевищення пропозиції робочої сили над попитом", – вважає експерт.