Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Гонтарєва оприлюднила приємну новину про долари

 • Джерело: finbalance.com.ua.  → Ключові теги: НБУ, Валерія Гонтарєва, валюта

  Обсяг надходжень іноземної валюти в Україну з початку року зріс з 171 до 231 млн доларів в день.

  5892_07124440_ak.jpg (47.56 Kb)


  Про це повідомила голова НБУ Валерія Гонтарева.

  "Середньоденний обсяг надходжень від нерезидентів зріс з 171 млн в день у січні до 231 мільйона доларів у травні", - заявила Гонтарева. За її словами, зростання валютної пропозиції спостерігалось і на готівковому валютному ринку.

  "Середньоденний обсяг купленої банками готівкової валюти у квітні виріс майже в 2 рази, порівняно з січнем, і на 34,4% до попереднього місяця", - зазначила голова НБУ. Гонтарева також додала, що з початку року чиста купівля валюти банками у населення склала 1,1 млрд доларів. Середньоденний рівень продажу банками готівкової валюти в поточному році значно не змінювався.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НБУ пройшов перевірку звітності у незалежного аудитора на "відмінно"

  "Куплену іноземну валюту банки, в тому числі, направляли для продажу на міжбанківському валютному ринку. Пропозиція валюти залишалась значною, незважаючи на те, що в травні також була продовжена лібералізація антикризових адміністративних обмежень на валютному ринку", - повідомила Гонтарева.

  Також голова НБУ повідомила, що з середини березня Нацбанк провів на міжбанку 26 аукціонів з купівлі валюти і одну інтервенцію за фіксованим курсом, за результатами яких чиста купівля валюти регулятором перевищила 1 млрд дол. США.

  "За попередніми даними, поточний рахунок платіжного балансу в квітні повернувся до профіциту", - додала вона і підкреслила, що такого результату вдалося отримати, зокрема завдяки поліпшенню умов торгівлі та сезонному зростанню українського експорту.
  За словами голови НБУ, на тлі подорожчання нафти продовжують рости ціни на основні товари українського експорту, зокрема, вартість сталі з початку року зросла на 46%, а ціни на залізну руду збільшилися на 17%.

  "Підвищення цін на сталь сприяло посилення попиту на неї на внутрішньому ринку Китаю, активізація будівництва в країнах Північної півкулі і антидемпінгові мита на китайську сталь в країнах ЄС і США", - зазначила Гонтарєва.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми