Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

НБУ підготував для українців нові обмеження

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: НБУ

  Нацбанк хоче обмежити готівкові розрахунки до 50 тис. грн на день.

  34_07124440_ak.jpg (47.56 Kb)


  Національний банк України пропонує встановити граничну суму готівкових розрахунків 50 тисяч гривень для розрахунку фізичних осіб з підприємствами (підприємцями) протягом одного дня за товари, а також фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, передає прес-служба НБУ.

  Зазначається, що Нацбанк виносить на громадське обговорення проект постанови правління НБУ "Про внесення змін до постанови правління Національного банку України від 06 червня 2013 року № 210". Пропозиції та зауваження щодо цього рішення будуть приймати до 5 вересня.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Накопичення грошей "під матрацами" набуває шалених обертів

  Разом з тим, безготівкові розрахунки можуть здійснюватися без будь-яких обмежень і банки зобов'язані забезпечити безготівкові перерахування на вимогу клієнтів у повному обсязі.

  Проект розміщено для громадського обговорення на сторінці Офіційного інтернет-представництва Національного банку України, оскільки відповідно до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" він має оприлюднюватися з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань.

  "Стратегічним завданням для Національного банк України є підвищення рівня безготівкових платежів в Україні та скорочення обсягів готівкових розрахунків. Це дасть можливість забезпечити стабільні надходжень готівки до банківської системи й прискорити її обіг", - йдеться у повідомленні.

  Зростання безготівкових розрахунків збільшить надходження фінансових ресурсів суб'єктів національної економіки в банківську систему та підвищить ліквідність банків. Зменшення готівкових розрахунків сприятиме детінізації економіки країни, зростанню надходжень до Державного бюджету України.

  Нагадаємо, що з метою розширення сфери застосування безготівкових розрахунків та на виконання вимог частини третьої статті 1087 Цивільного кодексу України у 2013 році Національним банком України прийнято постанову "Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою" (від 06.06.2013 № 210).

  Постановою встановлено граничні суми розрахунків готівкою:
  10 000 гривень – підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня;
  150 000 гривень – фізичних осіб з підприємствами (підприємцями) протягом одного дня за товари (роботи, послуги);
  150 000 гривень – фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми