Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Україні почали закупатися доларами

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: фінанси, гроші, валюта, долар

    Реальний попит на іноземну валюту найближчі два місяці продовжить підвищуватися на тлі високих девальваційних очікувань населення.

    7533_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Таку думку висловив Андрій Шевчишин, провідний експерт інформаційно-аналітичного центру “FOREX CLUB в Україні”.

    Попит на валюту на тлі високих очікувань починає підживлювати сам себе. Для того щоб уберегти заощадження від інфляції та уникнути ризиків, пов’язаних з банківськими вкладеннями, на ринку формується додатковий інтерес до іноземної валюти.

    "Ризики для гривні формуються в зв’язку з відсутністю співпраці України з МВФ, переходом до періоду закупівлі енергоносіїв на опалювальний сезон, скороченням експорту, соціальними і політичними побоюваннями, ризиками активізації бойових дій на Донбасі. Крім того, низький курс долара США починає викликати спекулятивний інтерес в очікуванні підвищення до встановлених в бюджеті орієнтирів 27,2 грн за долар. Тільки обмінна операція може принести більше 9% доходу в перспективі чотирьох місяців, що суттєво вище доходу від депозиту в гривні", – зазначає експерт.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Долар знову має коштувати 8 гривень - The Economist

    Стримувати попит буде низька гривнева ліквідність у населення. Однак, потенційний ресурс є у аграріїв від зростаючого експорту зерна, який може бути спрямовано на купівлю валюти для формування заощаджень. Крім того, зростання зарплат і скасування обмежень на зняття коштів з гривневих депозитів (якщо доступно дострокове зняття або короткі депозити) може підживлювати попит у разі девальваційного ажіотажу.

    Водночас, пропозиція валюти на ринку може бути низькою, що буде пов’язано з очікуваннями ослаблення гривні й утримуванням валюти. Посилюватимуть брак валюти на ринку фундаментальні фактори, такі як торгове ембарго з боку РФ і обмеження транзиту, слабкість економічного відновлення, скорочення припливу валюти з боку громадян, що працюють за кордоном, вимивання валюти критичним імпортом.

    За офіційними даними, попит на іноземну валюту в липні 2016 року зріс: населення через банки придбало валюти на 32,4% більше, ніж в червні, тоді як продажі впали на 9,4%. Липень став другим поспіль місяцем зростання попиту на валюту.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми