Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Падіння гривні створене штучно - Новак

 • Джерело: 24.ua.  → Ключові теги: Новак, гривня, економіка

  Нинішня девальвація гривні – стовідсотково штучний процес, що не має під собою жодних економічних причин.. Причина цієї штучної девальвації – новий Кабмін і НБУ вирішили йти по стежці своїх попередників.

  0178_1463683733_1072.jpg (98.93 Kb)


  Таку думку висловив економічний експерт Андрій Новак, коментуючи знецінення гривні.

  За рахунок легкого шляху – девальвації гривні – уряд Володимира Гройсмана хоче, по-перше, наповнювати державний і місцевий бюджети. По-друге, задовольняти апетити фінансово-промислових груп, які орієнтовані на експорт. Тих, кого в Україні називають олігархами,
  – зазначив він.

  На переконання експерта, вже рік немає жодних підстав для девальвації. Навпаки є всі умови для стабільності і зміцнення гривні. За словами Новака, є три речі, що формують курс будь-якої грошової одиниці. Всі ці фактори мають вже рік позитивну динаміку.

  Перший – зовнішній експортно-імпортний баланс, який за перше півріччя 2016 року складає плюс більше мільярда доларів.

  Другий – платіжний баланс, який, крім торгівлі, враховує прямі фінансові потоки – притік і відтік валюти. Завдяки зовнішній великій масштабній допомозі, платіжний баланс України знаходиться також в плюсі і складає майже мільярд доларів.

  Третій фактор – державний борг. Минулого року Україна отримала реструктуризацію боргу зі списанням 20%. Це також позитивно для гривні.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вітчизняні товари набувають масової популярності

  Нинішня девальвація штучна і спланована, вважає Андрій Новак, і це реалізує новий уряд разом із НБУ.

  Два місяці тому уряд Володимира Гройсмана подав бюджетну резолюцію на 2017 рік. На той момент курс гривні щодо долара складав 24,6. При цьому Кабмін закладає прогноз курсу – 27,2. Хоча жодних економічних причин для девальвації немає. Тим більше такої серйозної – на 12%,
  – зазначив він.

  Тобто, наголошує фахівець, нинішній уряд, нічого не змінюючи, йде шляхом Кабміну Яценюка. Але для всіх інших (українських громадян і вітчизняних підприємств, які не є експортерами) девальвація – шкідливе явище. Але, вочевидь, підкреслює Новак, інтереси громадян і українських промисловців не є пріоритетом для уряду Гройсмана.

  В роботі чиновників немає жодної економічної логіки, тож передбачити, якою буде ситуація восени, складно. Так званий план по девальвації гривні до 27,2, як мінімум, за долар, який вони заклали, важко спрогнозувати, коли вони хочуть досягнути цього курсу. Чи наприкінці цього року, на початку чи всередині 2017-го?
  – зауважує Андрій Новак.

  Водночас, зазначає він, подорожчання іноземних валют одразу запускає ланцюгову реакцію. Подорожчання імпорту, потім підвищення цін на послуги, і після цього – подорожчання вітчизняних товарів. Питання тільки в динаміці цього ланцюжка.

  "Падіння гривні, звичайно, може призвести до паніки серед населення. Коли громадяни бачать, що їхні гривневі доходи знецінюються, реакція – швиденько поміняти на тверді валюти або купити якийсь товар. Навіть якщо він і не потрібний. Якщо нічим не обґрунтована девальвація триватиме, то це може спровокувати ще вищі темпи падіння. У вересні, коли люди повернуться з відпусток, то цілком можлива ситуація, схожа на панічну", – вважає Андрій Новак.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми