Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Що подорожчає через "дорогий" долар США

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: долари, валюта

  У Україні стрімко девальвує національна валюта. Так, ще в середині серпня долар можна було купити за 24,8 гривні, а вже 29 серпня “американець” продається по 25,4 гривні. Українські експерти впевнені, що гривня продовжить своє “падіння” і вже до кінця року курс вийде на позначку 27:1.

  6026_1466617021_dollar.jpg (154.42 Kb)


  Журналісти з’ясували, що відбувається з національною валютою і якого курсу можна очікувати найближчим часом.

  Що подорожчає через “дорогу” валюту

  Від курсу гривні залежить вартість всього українського імпорту, зокрема і енергоресурсів. Так, ціна на бензин на 70% залежить від курсу долара. Як пояснює заступник директора НТЦ “Психея” Геннадій Рябцев, 85% світлих нафтопродуктів Україна імпортує, крім того, в валюті доводиться платити податки – в результаті один з головних чинників, який впливає на вартість бензину на АЗС – курс валют. При цьому експерт уточнює: новий курс повинен закріпитися як мінімум на два тижні.

  Якщо долар буде коштувати 27 гривень, бензин може подорожчати на 1,2 гривні. Якщо курс підніметься до 30 гривень – бензин може подорожчати на 3,2 гривні.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ціна пального станом на 1 вересня

  Разом з доларом подорожчає імпортна техніка і продукти. За словами екс-міністра економіки Віктора Суслова, ціни на імпорт збільшуються пропорційно зростанню курсу долара. Так, якщо долар подорожчає до 27 гривень, то і імпортні товари стануть дорожчими на 10%. А це, в свою чергу, вплине на індекс інфляції.

  Від курсу гривні залежить і ціна на газ для українців. Згідно з розрахунками Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, вартість імпортного газу конвертували в гривню за курсом 26,7 (стільки, згідно з прогнозом, буде коштувати долар в Україні в 2017-м) і додали до неї ПДВ, тариф на транспортування і торгову націнку “Нафтогазу “. Якщо курс долара перевищить 26,7 гривні, газ може подорожчати.

  Крім того, до курсу гривні “прив’язані” ціни на квартири і машини. Якщо, наприклад, квартира вартістю 30 тисяч доларів на цю мить обійдеться в 763 тисячі гривень, то до кінця року при курсі 27 ця ж квартира буде коштувати 810 тис гривень. Така ж ситуація склалася і на і на автомобільному ринку.



  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми