Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Економіст назвав дату економічної катастрофи в Росії

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: економіка, Росія, Новак

  Динаміка української та російської економіки — прямо протилежна. Україну підтримує весь цивілізований світ, до Росії застосовують санкції. Тому українська економіка вже зростає, російська продовжує падіння.

  7252_c72ae6c4ab275e66875025827611b4e1.jpg (32.15 Kb)


  Про це заявив голова Комітету економістів України Андрій Новак.

  "Українська економіка 2016 року зупинила падіння, далі буде зростання. У Росії тенденція зворотна — падіння ВВП продовжуватиметься. Вони не можуть залучати кредитний ресурс, через що змушені витрачати резерви зі своїх фондів (Фонд національного благополуччя і Резевний. — ред). За оцінкою російських економістів, перший фонд вичерпається наприкінці 2016-го, другий — на початку 2018-го. Росія витримає тиск санкцій і низької ціни на енергоресурси максимум до 2018-го. Далі економіку чекає серйозний колапс. Полягатиме в стрімкій девальвації рубля і невиконанні бюджету. Росіяни вже його відчувають. Бо влада зменшує витрати на армію в умовах війни. За колапсом буде соціальний зрив. У формі палацового перевороту або народної революції. Обидва варіанти їхня історія знала. Питання тільки в тому, що відбудеться швидше", - зазначив експерт.

  Голова Комітету економістів України переконаний, що тіньова економіка в Росії більша, ніж в Україні.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стаж і розмір пенсії: нововведення

  "Як це не дивно, структура російського ВВП набагато бідніша, ніж українського. Там основний ресурс - видобуток та продаж газу й нафти. Ми знаємо, що на всьому пострадянському просторі газовий бізнес - це бізнес президентів. Це найбільше використання офшорних схем. Усе проганяється через офшорні компанії.

  У Російської Федерації є офіційний військовий бюджет. Неофіційний - ще на 50% більший за офіційний. Це кошти, які не фіксуються в їхній бюджетній системі. Звідки вони можуть взятися? Зокрема з тіньового обороту. Росіяни приховують реальний масштаб мілітаризації: яке у них озброєння, скільки його. Частково через те, що приховують реальне фінансування. Якщо є можливості ще 50% додавати до офіційного фінансування величезної армії, значить тіньовий оборот там суттєвий. Близько 60% у тіні. Більше жодна економіка не витримає.

  До рівня росту ВВП 2012 року українська економіка повернеться за 5 років, переконаний Андрій Новак.

  "Економіка будь-якої країни розвивається по синусоїді. В Україні спад ВВП почався з другої половини 2012 року. Якби не війна, ми досягли би дна у 2014-му. А так спад тривав до 2016-го. Тепер почнеться підйом. Питання в тому, якими темпами. Кабінет міністрів прогнозує ріст ВВП у 2017 році на рівні 3%, світові фінансові установи дають 1,5-2%. Якщо економіка ростиме на 2% щороку, то до рівня 2012 року повернемося за 5 років. Темпи росту на рівні 2-3% не відчує ніхто", - запевняє експерт.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики
Зараз у світі є дуже багато фітнес-браслетів, і в останні кілька років ці пристрої користуються небувалою популярністю у користувачів. На ринку найкра...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми