Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Лише чверть українців не вважають себе бідними

  • Джерело: znaj.ua.  → Ключові теги: суспільство

    Державна служба статистики періодично проводить опитування, які дозволяють домогосподарствам самостійно охарактеризувати свій достаток.

    7634_383563024.jpg (39 Kb)

    Згідно з останнім дослідженням, результати якого опубліковані в липні 2016 р., більшість населення - 72% вважають себе бідними. Приблизно дві третини (65,7%) стверджують, що їхнє фінансове становище в порівнянні з минулим роком погіршилось.

    Кількість тих українців, які витрачають гроші виключно на необхідні потреби, значно зросла. Це не перша криза в історії незалежної України, однак оптимізму в порівнянні з 2008 р. у населення поменшало.

    Кількість тих, хто вважає себе бідним, зросла в 1,3 разу - з 56,9% до вже зазначених 72%. Ще сумніше справи з так званим прошарком середнього класу. Якщо в 2008 р. такими себе вважали 1,9%, то зараз - лише 0,7%.

    Звичайно, потрібно враховувати і скромність, і небажання ділитися інформацією про сімейний бюджет, і те, що більш заможні люди навряд чи хочуть брати участь в опитуваннях.

    Однак тенденція очевидна - в цей раз українці вважають, що стали біднішими. Згідно даних Держслужби статистики, наші заощадження в квітні-серпні скоротилися на 5,2 млрд грн.

    Іншими словами, люди змушені купувати найнеобхідніше за рахунок давніх заначок. У кого вони, звичайно, ще є.

    Крім того, складно не помітити падіння реальних зарплат. Хоча, незважаючи на величезну кількість статистики і результатів опитувань, оцінити, як насправді змінилися зарплати, дуже складно. По-перше, багато хто отримує гроші в конверті. За даними Державної фіскальної служби, рівень неофіційного працевлаштування і сірих зарплат сягає 70%. Тобто, за документами люди отримують тільки мінімалку або взагалі не працевлаштовані, однак на практиці - працюють. По-друге, зарплати до сих пір не були індексовані.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці відреагували на можливе введення візового режиму з Росією

    Тому, коли депутати з високої трибуни говорять про те, що "доходи населення зростають", вони "забувають" вказати, що в доларовому еквіваленті вони так і не виправилися. Крім того, деякі групи населення - бюджетники і пенсіонери - знаходяться в особливо важкому становищі. Міністр соцполітики Андрій Рева заявив, що з 12,5 млн українських пенсіонерів приблизно 7,5 млн отримують суми нижчі прожиткового мінімуму. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман обіцяє підвищити соцстандарти на 10% протягом наступного року, а також підняти пенсії на 284 грн.

    Чи багато зможуть купити пенсіонери на ці 284 грн – питання риторичне. Однак невеликий привід для оптимізму все ж є: номінально в ІІ кварталі зарплати зросли на 14,3% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Це зростання не покриває всіх втрат, але дає надію, що ми відштовхнулися від дна.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми