Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Financial Times назвали економічні наслідки перемоги Трампа

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: Financial Times, Трамп, економіка

    Республіканець може захистити активи американських компаній від іноземних покупців.

    3775_1478676122_14626975-5516.jpg (73.46 Kb)

    Банкіри та юристи тепер практично впевнені в позитивному впливі перемоги Дональда Трампа на президентських виборах в США на ринок злиттів і поглинань (M&A).

    Про це пише Financial Times.

    Британське видання зазначає, що раніше в цьому році можливість обрання Трампа президентом США представлялася катастрофою для M&A.

    Експерти, однак, обумовлюють, що позитиву слід чекати щодо угод, що укладаються між американськими компаніями, тоді як спроби поглинання американських активів іноземними конкурентами можуть бути зустрінуті прохолодно.

    "Трамп все життя займався операціями. У поєднанні з платформою Республіканської партії це є хорошим знаком для загальної обстановки в сфері корпоративних угод", – вважає юрист Dechert Ерік Сігел.

    Книга Трампа "Мистецтво укладати угоди" знову увійшла в моду серед нью-йоркських бізнесменів, які, перечитавши її, вирішили, що в першу чергу новий президент буде прагматиком, пише видання.

    На думку фахівців з M&A, Трамп і його адміністрація прихильно поставляться до всіх злиттів і поглинань, які будуть відповідати заявленим цілям республіканця: відновлення інфраструктури США, підвищенню продуктивності і розширення потужностей в енергетиці та оборонної промисловості, а також підтримці робочих місць в обробній промисловості.

    "Трамп як президент може виявитися не таким різким, як Трамп-кандидат. Видається, що його інстинкти будуть спрямовані на підтримку бізнесу і зайнятості", – зазначив керівник відділу корпоративного права юрфірми Freshfields Саймон Марчант.

    Традиційно президенти-республіканці і призначені ними регулятори набагато охочіше дозволяли угоди, ніж демократи.

    Так, при Джорджі Буші-молодшому Вашингтон оскаржував в середньому 14 угод на рік, а при Біллі Клінтоні – 32 на рік. За перші шість років президентства Барака Обами міністерство юстиції публічно заперечило в середньому 17 M&A на рік, заблокувавши в останні роки кілька надвеликих угод, включаючи спробу Comcast поглинути Time Warner Cable за 45 млрд доларів в 2014 році, злиття Sprint і T-Mobile, а також Halliburton і Baker Hughes.

    Нині остаточного рішення влади чекає цілий ряд угод на суму майже 300 млрд доларів, включаючи два M&A в сфері медичного страхування загальною вартістю понад 85 млрд доларів.

    "Головне завдання – забезпечити спадкоємність політики Мін'юсту. Наші ключові галузі відрізняються дуже високим ступенем концентрації, і це створює величезні проблеми з точки зору конкуренції", – стверджує президента Американського антимонопольного інституту Дайана Мосс.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У владі повідомили про необхідний перехід на ІD-картки

    При цьому деякі політологи зазначають, що кампанія Трампа була більш популістською і містила більше положень про втручання держави в економіку і бізнес, ніж прийнято у республіканських кандидатів, тому його подальші кроки важко прогнозувати.
    Зокрема, Трамп говорив, що при ньому оголошена, але не завершена угода AT & T і Time Warner на 85 млрд доларів не відбудеться, оскільки така концентрація негативно позначиться на споживачах. Він також згадував, що був проти об'єднання Comcast і NBCUniversal, що відбувся в 2013 році.

    "Його не радують злиття в медійній сфері з урахуванням того, як до нього ставилися ЗМІ", – коментує професор бізнес-школи Росса при Мічиганському університеті Ерік Гордон.

    Financial Times зазначає, що поки не зрозуміло, чи буде такий підхід поширюватися на всі галузі економіки і чи виллється він у реальні обмеження.

    Протекціонізм Трампа може привести до більш жорсткого контролю операцій, в яких іноземні компанії купують американські корпорації.

    Ряд представників банківського сектора і юристів прогнозують, що пропозиція німецької хімкомпаній Bayer купити американського виробника насіння і сільськогосподарських хімікатів Monsanto буде вивчено під лупою і угода може зірватися.

    "Забудьте про китайські компанії, які купують американські активи, це було складно зробити при Обамі, а при Трампа буде ще складніше", – заявило FT джерело в банківських колах.

    Разом з тим, угода двох американських хімкомпаній Dow Chemical і DuPont вартістю 130 млрд доларів може швидко отримати зелене світло, оскільки вона допоможе компаніям США рости, розвивати бізнес і успішніше конкурувати на світовому ринку, вважають аналітики.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми