Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Україні пророкують миттєвий дефолт

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: дефолт

  На покриття зовнішніх боргів Україні доведеться щорічно діставати із бюджетної кишені $4-6 мільярдів. І якщо вже у 2017 році економіці не вдасться рвонути вгору, дефолт обіцяє стати реальністю.

  75_1380826409_defolt.jpg (71.76 Kb)


  Фінансувати такі виплати можна лише за рахунок зростання економіки. Раніше старі борги гасили новими зобов'язаннями, але у світі нашій країні сьогодні довіряють мало, і шукати там дешеві гроші вже безглуздо. Отже, розраховувати ми можемо тільки на себе.

  "Україна до 2018 року буде ізольована від зовнішніх ринків (це поки що базовий сценарій) і позбудеться зовнішньої підтримки. Очевидним ресурсом погашення боргу стають тільки внутрішні ресурси і дохід", - зазначив провідний експерт інформаційно-аналітичного центру Forex Club в Україні Андрій Шевчишин.

  У цьому випадку середньорічне зростання ВВП не може бути менше 5%, адже витрати держбюджету не можуть рости швидше, ніж ВВП, плюс ще кожен день потрібно накопичувати золотовалютні резерви. У цілому, мінімальне зростання реального ВВП повинне випереджати середню вартість позикового ресурсу, а поточне боргове навантаження не повинно перевищувати 10% видатків бюджету.

  Ще не закінчився 2016 рік, а вітчизняні аналітичні групи та іноземні компанії знижують свої економічні оцінки щодо України на наступний рік. Замість недавніх 4% зростання ВВП, зараз вони готують тільки 3%. А НБУ погіршив оцінку зростання ВВП не тільки на 2017 г. (до 2,5%),) але і до 3,5% у 2018 році. Із трьох років, виділених кредиторами на накопичення "жирового прошарку", два вже витрачені даремно.

  "Якщо протягом наступного року ми не вийдемо на потрібні темпи, то у 2018- 2019 роках отримаємо дефолт і підемо із простягнутою рукою за повторною реструктуризацією. Нинішні 1,5-2% економічного зростання - це шлях до дефолту. До кінця 2017 року необхідно вийти на темп 3,5% і вже за рахунок прискорення у 2018 досягти темпів 5-6%", - наголосив керуючий партнер інвестиційної компанії Capital Times Ерік Найман.

  Тільки у цьому випадку, вважає аналітик, в України хоча б з'явиться можливість позичати кошти на зовнішніх ринках для рефінансування зовнішніх боргів.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як перемога Трампа вплине на економіку України - фінансовий аналітик

  Досягти необхідних показників заважає погана кон'юнктура зовнішніх ринків. НБУ в обгрунтуванні корекції прогнозів послався на її погіршення через рекордне виробництво зернових у світі. Для економіки, націленої на експорт, залежність від зовнішніх цін, - гальмо у розвитку. І на цих гальмах ми будемо стояти наступні 1,5-2 роки: світові ринки готуються до зростання процентних ставок США, подорожчання долара і подальшого зниження на сировинних ринках - нафти, руди, зернових.

  Обсяги експорту тільки за останні два роки скоротилися у середньому на 35-40%, і розглядати експортний напрям як генератор зростання економіки і джерела для повернення державних боргів, все менш доцільно. Приховані резерви треба шукати і розвивати всередині країни.

  "Ставку на експортні галузі роблять тому, що вони не залежать від внутрішнього попиту і доходів у країні. Тоді як громадяни, які працюють на внутрішній ринок, прив'язані до товщини гаманців. Можна зробити у два рази більше, але цей обсяг треба ще реалізувати на внутрішньому ринку. Якщо ж оцінювати ВВП за обсягом доданої вартості, то її створюють не експортери", - зазначив провідний аналітик МЦПД Олександр Жолудь.

  Як наголошує економіст, велика частка ВВП припадає на торгівлю, а до половини дає сектор послуг: послуги підприємцям, транспорт, освіта, медицина, наукові розробки, нерухомість.

  "Наприклад, у сільському господарстві додана вартість становить 10-12%, у металургії разом із видобутком рудної сировини - 5%. Якщо говоримо про бюджет, а не валютний експорт, то харчова промисловість дає більше доходів, ніж металургія. У нас широка економіка. І коли намагаються звести все до моноекономіки, що виробляє тільки зерно і метали, то це не правильно", - уточнив Олександр Жолудь.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

В Україні хочуть розблокувати В Україні хочуть розблокувати "Вконтакте" та інші російські сайти
На офіційному сайті гаранта Конституції української держави була опублікована петиція щодо відновлення роботи всіх інтернет-сервісів компаній Російськ...
Рейтинг смартфонів з найсильнішою Рейтинг смартфонів з найсильнішою "начинкою"
Сайт Antutu опублікував свої два щомісячні рейтинги найпотужніших Android-смартфонів.
Apple представила 16-дюймовий MacBook Pro Apple представила 16-дюймовий MacBook Pro
Apple представила MacBook Pro 16" 2019 - найбільший ноутбук Apple з моменту припинення продажів 17-дюймової моделі в 2012 році, модель отримала новий ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми