Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Економіст: Україна за крок до оголошення дефолту

  • Джерело: znaj.ua.  → Ключові теги: економіка, дефолт

    Щороку на утримання державного боргу Україні потрібно витрачати понад $4 млрд, порахували економісти. Поки МВФ надавав транші, було простіше. За рахунок грошей Фонду утримували старі борги й поповнювали золотовалютні резерви Нацбанку.

    5534_1380826409_defolt.jpg (71.76 Kb)

    Цього місяця чиновники МВФ заявили, що поки не надаватимуть Україні позики. Таким чином збільшили навантаження на вітчизняний бюджет.

    "З одного боку, для держави корисно жити без підтримки МВФ. Але, з іншого, програма державних видатків була складена з урахуванням кредиту. І ці витрати виникли в теперішньої влади не просто так, левова частина із них йде на вимоги МВФ. Наприклад, підняття до ринкового рівня цін на газ, пенсійної реформи та багатьох інших питань. Фактично зараз Україна на шляху до дефолту. Звісно, він буде не на початку наступного року і не в середині. Однак на кінець 2017-го можливий", - каже економіст Володимир Марченко.

    Зараз українські борги оцінюють у $110 млрд, державний борг — у $40 млрд. Для його погашення 2014 року між МВФ і Кабміном було підписано угоду. Згідно з чим Фонд протягом 4 років повинен надати кредит у розмірі $17,5 млрд.

    "Формально МВФ не порушує угоди, бо ще не минуло 4 років після підписання цього документу. Однак вже вдруге зриває виділення коштів тоді, коли їх очікували", - каже експерт.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна почне "годувати" Китай

    За його словами, нестабільність кредитування МВФ було б непомітним, якби протягом двох років влада посприяла розвитку бізнесу й припливу в Україну іноземних інвесторів.

    "Ще 2014 року ми отримали понад $9 млрд із різних країн. Це і допомога, і кредити. За бажання, за ці кошти можна було вирішити багато питань. Якби їх вклали у реальний сектор економіки — у виробництво готової продукції, надання важливих послуг — то зараз би і курс був інший, і купівельна спроможність громадян. На жаль, цей шанс втрачено", - говорить економіст.

    На його думку, якщо й надалі не буде ніяких реформ, то ймовірність дефолту дуже велика.

    "Пришвидшують дефолт популістські рішення про підвищення соцвиплат. Це вимиває кошти з бюджету й прискорює інфляцію. Натомість немає умов для створення нових і нових прошарків підприємців. А відповідно і їхнього оподаткування. Бізнес загалом згортають, аби не платити податків", - пояснює Володимир Марченко.

    Нагадаємо, в Інституті трансформації суспільства порахували, що за виваженої економічної політики Україна може обійтися без кредитів МВФ.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Зустрічайте нову легенду - Lexus GX 2024 Зустрічайте нову легенду - Lexus GX 2024
З початком 2020-х років індустрія автомобілебудування переживає шалений період інновацій та електрифікації. У світі, де більше уваги приділяється смар...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми