Україна нині є другою країною за кількістю допомоги від Європейського банку реконструкції та розвитку.
Прем’єр-міністр Володимир Гройсман у понеділок провів зустріч із президентом ЄБРР Сумою Чакрабарті. Сторони обговорили та погодили подальший порядок денний взаємодії та співпраці.
"ЄБРР є нашим фінансовим партнером, винятково важливим інвестором для України. Ми глибоко цінуємо ту співпрацю, яку проводимо спільно з вами, - зазначив Гройсман. - Уряд налаштований на поглиблення співпраці з ЄБРР. У нас є низка програм, які ми ведемо разом. Думаємо, що сьогоднішня зустріч буде ще одним поштовхом до поглиблення такої співпраці".
Прем’єр подякував ЄБРР за практичну роботу, пов’язану з насуванням арки нової безпечної споруди на об’єкт "Укриття". Уряд високо цінує діяльність ЄБРР як адміністратора Чорнобильського фонду "Укриття" та Рахунку ядерної безпеки, зазначив він.
Під час зустрічі йшлося про об'єднання зусиль стосовно приватизації державних підприємств в Україні, зокрема Одеського припортового, а також про взаємодію в реформуванні управління державних підприємств.
У цьому контексті Гройсман підкреслив, що уряд працює над реформуванням управління державними підприємствами, що має бути покращено.
"Корпоратизація, приватизація, новий якісний менеджмент і управління майном, яке залишиться в орендних відносинах, - чотири завдання, які стоять перед нами. По ним ми просуваємося вперед", - зазначив голова уряду.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На скільки зростуть зарплати військовослужбовців
Президент ЄБРР відзначив зусилля уряду в проведенні важливих і помітних реформ, які відбуваються в Україні, зокрема у макроекономічній сфері, щодо реформи банківської системи, запровадження електронної системи публічних закупівель ProZorro та е-декларування, продовження співпраці із МВФ, запровадження ринкової ціни на газ, реформи корпоративного управління в "Нафтогазі", продовженні приватизації.
"Прогрес є очевидним, - зазначив Чакрабарті. - Україна є дуже важливим партнером для ЄБРР. Ми намагаємося підтримувати як реформування в Україні, так і інвестиції в Україну".
Він поінформував, що Україна - друга країна за кількістю інвестицій ЄБРР. В 2016 році банк інвестує в Україну 400 млн євро, а в наступному році ця сума може бути збільшена. Зокрема, ЄБРР приділить особливу увагу реформам у міністерствах і відомствах, зокрема з тим, щоб зміцнити і розбудувати їхню інституційну спроможність.