Фінанси. Гроші. Валюта, Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Тренди 2017 року: нові зарплати, пенсії та стипендії

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: Кабмін, зарплата, пенсія, стипендії

  За рахунок нововведень, як йдеться у пояснювальній записці до документу, держава заощадить 3,7 млрд гривень, крім того, додатково до бюджету надійде 2,5 млрд.

  8507_1474261664_3f6107eef66ffe.jpg (65.21 Kb)

  Верховна Рада прийняла законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів". Головне нововведення – мінімальна зарплата на рівні 3200 гривень. Також Мінфін отримав доступ до особистих даних, а виконкоми – право контролювати роботодавців. А тим, хто не пустить інспектора, загрожує штраф. Крім того, змінилася формула нарахувань пенсій і стипендій.

  Пенсії перерахують

  Відповідно до закону, раніше середня зарплата по країні, яку враховували при нарахуванні пенсії, враховувалася за три роки до моменту виходу на пенсію. При цьому показник стверджував Пенсійний фонд. Тепер же середню зарплату визначатимуть по-новому, відповідно до порядку, встановленого Кабміну.

  Це в тому числі допоможе перерахувати ( "осучаснити") пенсії. "Механізм, у принципі, перевірений, тому що у нас пенсія залежить від стажу і зарплати. Єдине питання, що у формулі розрахунку розміру пенсії є такий показник, як середня заробітна плата, за яким осучаснюється, по суті, пенсія. Цей показник якраз і є причиною того, що у старих пенсіонерів розмір пенсії не змінювався. Зміна цього показника – це і є механізм осучаснення. Наскільки він зміниться, це питання ще вирішується", – пояснив в інтерв'ю "Сегодня.ua" заступник голови ПФ Микола Шамбір.

  Так, у наступному році пенсії проіндексують на 10%, а окремим пенсіонерам ще й перерахують виплати. За попередньою оцінкою, це торкнеться 5 млн пенсіонерів, вони будуть отримувати в середньому на 300 гривень більше. "За рішенням Кабінету Міністрів України здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій за рахунок збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні", – йдеться в законопроекті, прийнятому Радою.

  Крім того, в законі зазначено, що максимальна пенсія не повинна перевищувати 10 прожиткових мінімумів, тобто 15 440 гривень. Парламентарії до кінця 2017-го скоротили розмір максимальної пенсії до 10 740 гривень.

  Отримати стипендію буде складніше

  Раніше в законі про Вищу освіту було зазначено, що академічні стипендії виплачуються не менше двом третинам студентів (курсантів) кожного курсу (крім першого семестру першого року навчання) з кожної спеціальності, без врахування осіб, які отримують соціальні стипендії.

  "Академічну стипендію отримують студенти (курсанти), які згідно з рейтингом, складеним у вищому навчальному закладі за результатами семестрового контролю, здобули найкращі результати навчання", – йшлося в законі. Однак, по факту всі студенти, які мали середній бал не нижче 4.0, отримували стипендії.

  Як кажуть у Мінфіні, скасовувати стипендії ніхто і не збирався. Більше того, суми, які виділяються на фінансування стипендій, скорочуватися не будуть, а от вимоги до одержувачів цих коштів зміняться. Міністерство фінансів пропонує створити два фонди. Гроші з першого будуть виділятися на фінансування стипендій соціально незахищеним студентам. Розмір таких стипендій, за словами заступника міністра Сергія Марченка, може бути вище 1900 гривень.

  З другого фонду будуть фінансувати академічні стипендії, вони також будуть вищі. Зараз їх отримують усі студенти бюджетної форми навчання із середнім балом 4.0. Наприклад, якщо студент здає іспити з 6 предметів, для того щоб залишитися зі стипендією, достатньо отримати три трійки і три п'ятірки. 75% бюджетників цій вимозі відповідають, а отже – отримують гроші. Після нововведень ця вимога посилиться. Нові критерії у відомстві не називають, однак при цьому зазначають, що гроші отримуватимуть студенти, які "дійсно добре вчаться".

  Парламентарії внесли поправки в закон, тепер стипендії призначені "студентам (курсантам) вищого навчального закладу, виходячи з рівня доходу сім'ї і успіхів у навчанні, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України".  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Facebook чекають радикальні зміни Facebook чекають радикальні зміни
Марк Цукерберг планує зайнятися розвитком соціальної інфраструктури для формування глобального співтовариства на базі заснованої ним соцмережі Faceboo...
Nokia випустить оновлену легенду 3310 Nokia випустить оновлену легенду 3310
Фінська компанія HMD Global, власник прав на бренд Nokia, планує представити оновлену версію телефону Nokia 3310 на виставці Mobile World Congress в Б...
Samsung представив конкурента Samsung представив конкурента "Айфону 8": характеристики
В Інтернеті оприлюднили чергові подробиці про підготовлюваний флагманський смартфон Samsung Galaxy S8. Так, стало відомо, що гаджет отримає обсяг опер...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми