Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Експерти назвали "золоту жилку", яка підніме українську економіку

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: економіка

  Аналітики чекають зростання ВВП і відновлення купівельної спроможності в країні.

  2162_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Головними рушійними силами зростання економіки України 2017 року будуть збільшення споживання та інвестиції в основний капітал. Такий прогноз озвучили аналітики групи ICU.

  Експерти оцінюють зростання ВВП України за підсумками 2016 року в розмірі 1,5-1,6%, а 2017 року прогнозують економічне зростання на 2,3%.

  "2018 року зростання ВВП прискориться до 3% і з 2019 року економіка вийде на середньорічний рівень приросту в 4%", – вважає керівник аналітичного підрозділу ICU Олександр Вальчишен.

  За словами Вальчишена, головним драйвером економіки 2017 року стане зростання внутрішнього попиту, який забезпечуватиметься шляхом утримання питомої ваги державних витрат на рівні 30% по відношенню до ВВП і зростанням інвестицій в основний капітал.
  "Збільшення витрат уряду через бюджет – ключовий елемент підтримки внутрішнього попиту в економіці. Експортно-орієнтований сектор в нинішніх умовах поки що не може бути прискорювачем відновлення економіки, тому уряд вживає заходів для збільшення внутрішнього попиту, в тому числі і споживчого, на який припадає зараз 68% ВВП, – сказав Вальчишен.- Внутрішній попит забезпечуватиметься внутрішньою пропозицією товарів або послуг. Крім того, слід очікувати відновлення купівельної спроможності домогосподарств. Це гарна новина для будівельної, машинобудівної галузей та їх суміжних сегментів".

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці біднішають швидке, ніж росіяни

  Вальчишен переконаний, що на відновлення купівельної спроможності домогосподарств вплине передбачене бюджетом-2017 збільшення мінімальної зарплати.

  "Збільшення мінімальних зарплат з 2017 року ми оцінюємо як позитивний крок, яким уряд намагається переломити тенденцію останніх двох років, коли питома вага заробітної плати в структурі доходів ВВП знизилася до історичного мінімуму (38,3% в 3-му кварталі 2016 р.), – сказав Вальчишен. – Водночас питома вага прибутку суб'єктів господарювання всіх форм власності перебуває на максимумі (45%). До економічної кризи 2014-2015 рр. ця пропорція була 54%/36% відповідно. Тобто 2014-2015 років відбувалося подвійне стискання – скорочення обсягів номінального ВВП, і одночасно скорочувалася і та частина, яка припадала на заробітні плати".

  За прогнозами ICU, середньорічний рівень інфляції 2017 року становитиме в межах 10%.

  "До кінця лютого інфляція буде на рівні 12%, а потім почне сповільнюватися. У НБУ з'явиться простір для зниження облікових ставок – він знижуватиме їх рівномірно протягом року, до рівня споживчої інфляції + 2 відсоткових пункти", – сказав Вальчишен.
  Він підкреслив, що ситуація на зовнішніх ринках не зробить значного підтримуючого впливу на українську економіку в силу тривалої економічної кризи в країнах СНД (де прокотилася хвиля девальвацій і рецесій) і політичних ризиків в ЄС, де економіка зростає, але помірними темпами.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми