Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Експерти назвали "золоту жилку", яка підніме українську економіку

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: економіка

    Аналітики чекають зростання ВВП і відновлення купівельної спроможності в країні.

    2162_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Головними рушійними силами зростання економіки України 2017 року будуть збільшення споживання та інвестиції в основний капітал. Такий прогноз озвучили аналітики групи ICU.

    Експерти оцінюють зростання ВВП України за підсумками 2016 року в розмірі 1,5-1,6%, а 2017 року прогнозують економічне зростання на 2,3%.

    "2018 року зростання ВВП прискориться до 3% і з 2019 року економіка вийде на середньорічний рівень приросту в 4%", – вважає керівник аналітичного підрозділу ICU Олександр Вальчишен.

    За словами Вальчишена, головним драйвером економіки 2017 року стане зростання внутрішнього попиту, який забезпечуватиметься шляхом утримання питомої ваги державних витрат на рівні 30% по відношенню до ВВП і зростанням інвестицій в основний капітал.
    "Збільшення витрат уряду через бюджет – ключовий елемент підтримки внутрішнього попиту в економіці. Експортно-орієнтований сектор в нинішніх умовах поки що не може бути прискорювачем відновлення економіки, тому уряд вживає заходів для збільшення внутрішнього попиту, в тому числі і споживчого, на який припадає зараз 68% ВВП, – сказав Вальчишен.- Внутрішній попит забезпечуватиметься внутрішньою пропозицією товарів або послуг. Крім того, слід очікувати відновлення купівельної спроможності домогосподарств. Це гарна новина для будівельної, машинобудівної галузей та їх суміжних сегментів".

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці біднішають швидке, ніж росіяни

    Вальчишен переконаний, що на відновлення купівельної спроможності домогосподарств вплине передбачене бюджетом-2017 збільшення мінімальної зарплати.

    "Збільшення мінімальних зарплат з 2017 року ми оцінюємо як позитивний крок, яким уряд намагається переломити тенденцію останніх двох років, коли питома вага заробітної плати в структурі доходів ВВП знизилася до історичного мінімуму (38,3% в 3-му кварталі 2016 р.), – сказав Вальчишен. – Водночас питома вага прибутку суб'єктів господарювання всіх форм власності перебуває на максимумі (45%). До економічної кризи 2014-2015 рр. ця пропорція була 54%/36% відповідно. Тобто 2014-2015 років відбувалося подвійне стискання – скорочення обсягів номінального ВВП, і одночасно скорочувалася і та частина, яка припадала на заробітні плати".

    За прогнозами ICU, середньорічний рівень інфляції 2017 року становитиме в межах 10%.

    "До кінця лютого інфляція буде на рівні 12%, а потім почне сповільнюватися. У НБУ з'явиться простір для зниження облікових ставок – він знижуватиме їх рівномірно протягом року, до рівня споживчої інфляції + 2 відсоткових пункти", – сказав Вальчишен.
    Він підкреслив, що ситуація на зовнішніх ринках не зробить значного підтримуючого впливу на українську економіку в силу тривалої економічної кризи в країнах СНД (де прокотилася хвиля девальвацій і рецесій) і політичних ризиків в ЄС, де економіка зростає, але помірними темпами.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми