Фінанси. Гроші. Валюта, Податки та законодавство, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Економіка України у перший місяць 2017 року: головні зміни

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: економіка, законодавство, зарплата

  З 1 січня набирає чинності низка законодавчих нововведень.

  6530_1462383632_142873_porosh.jpg (67.46 Kb)

  Зміни в законодавстві

  Мінімальний розмір допомоги по безробіттю для осіб, зазначених у ч. 1 ст. 22 Закону № 1533, становить 1160 грн на місяць. Це особи, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше шести місяців (раніше вони отримували не менше 80% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб); для осіб, зазначених у ч. 2 ст. 22 Закону № 1533, – 544 грн на місяць.

  Мінімальна зарплата в країні встановлена на рівні 3200 грн.

  Набирає чинності розпорядження уряду, згідно з яким санітарні, санітарно-гігієнічні і т. п. правила і норми, а також санітарні регламенти, видані центральними органами виконавчої влади: Української РСР – втрачають силу; СРСР – не застосовуються на території України.
  Змінюється система нарахування стипендій студентам. Так за підсумками грудневої сесії стипендії отримають не всі середняки, а лише ті, хто займе найвищі місця у спеціальному рейтингу. Ранжування буде на 90% враховувати успішність студента, а решта 10% складуть критерії, розроблені кожним вищим навчальним закладом самостійно.

  Вступає в силу закон, згідно з яким при вступі у виші на медичні і педагогічні спеціальності право першочергового зарахування на бюджет отримають ті абітурієнти, які укладуть договір про трирічне відпрацювання в селах. Їм нададуть безкоштовне житло з оплаченим опаленням і світлом у межах норм.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці біднішають швидке, ніж росіяни

  Скасовується 2% збору в Пенсійний фонд з операцій з придбання готівкової валюти.
  Події

  З 1 січня:
  - "Укртелеком" підвищує вартість тарифних планів на послуги фіксованого телефонного зв'язку для юридичних осіб на 18,5-22,9%;
  - оптово-ринкова ціна електричної енергії знизиться на 10%, а з 1 квітня ще на 5,8%. Таке рішення прийняла НКРЕКП 20.12.2016 р.;
  - підвищуються акцизи: на лікеро-горілчану продукцію на 20%, а на слабоалкогольні напої та вино (крім сухого) на індекс споживчих цін – 12%, на тютюнові вироби за специфічною ставкою на 40%. Підвищується також акциз на частину дизельного палива;
  - за рішенням Кабміну держава починає регулювати ціни на препарати від серцево-судинних захворювань, цукрового діабету II типу та бронхіальної астми. На ці медикаменти встановлять граничну ціну, яка не повинна бути вище ніж у п'яти сусідніх країнах (Польщі, Латвії, Словаччини, Угорщини і Чехії).
  1 січня стартує друга хвиля подання електронних декларацій – до 1 квітня повинні подати чиновники і службовці середньої і нижчої ланки (директори шкіл, керівники вишів, керівники магазинів і майстерень, відомчі ревізори, начальники цехів і лабораторій, бригадири, директори комунальних і держпідприємств та ін).
  2 та 9 січня НБУ встановив вихідними днями для банківської системи. 3 січня банки працюватимуть без клієнтів, а міжбанківські перекази коштів через СЕП здійснюватися не будуть. 4-6 і 10 січня банківська система працюватиме в звичайному режимі.
  До 4 січня включно діятиме офіційний курс гривні до іноземних валют та банківських металів, установлений Нацбанком 29 грудня.
  17 січня відбудеться перше пленарне засідання Верховної Ради у новому році.

  У січні:
  - Нацбанк і уряд очікують надходження четвертого траншу кредиту МВФ;
  - в країні повинна запрацювати електронна система Пенсійного фонду. Почнеться поступове переведення всіх пенсійних справ в електронну форму, пенсію можна буде оформити в будь-якому місці без прив'язки до місця проживання або роботи.

  Професійні свята
  Є привід відзначити і привітати:
  21 січня – День обіймів
  22 січня – День Соборності України
  25 січня – Тетянин день. День студентів
  26 січня – Всесвітній день митниці
  26 січня – День працівника контрольно-ревізійної служби України
  29 січня – День працівника пожежної охорони
  31 січня – Міжнародний день ювеліра  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google анонсував створення власного месенджера Google анонсував створення власного месенджера
Компанія Google працює над створенням нового месенджера Chat, який замінить стандартні СМС на пристроях Android.
Samsung зазнає втрат на китайському ринку Samsung зазнає втрат на китайському ринку
Як повідомляє Strategy Analytics, корейська Samsung, що займає лідируючі позиції на світовому ринку смартфонів, зазнає тяжкої поразки в Китаї.
Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених
Відразу три заборонених російських веб - "ВКонтакте", "Однокласники" і "Яндекс" - потрапили в рейтинг найпопулярніших сайтів, якими користуються украї...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми