Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Українська економіка відстає від рівня 90-х на пів століття

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: реформи, економіка

  При нинішніх темпах реформ для виходу на рівень 90-х років українській економіці знадобиться 40-45 років.

  4628_narada.jpg (39.39 Kb)


  Про це повідомили в Інституті економіки та прогнозування НАНУ.

  Наголошується, що при зростанні ВВП на 3% за рік, рівня 1990-го року українська економіка досягне лише в 2033 році, трохи швидше це станеться при зростанні 4% – в 2029 році.

  І навіть незважаючи на прогнозоване зростання, Україна буде в числі країн, які відстають, тому що темпи приросту ВВП країни значно нижчі, ніж у розвинених країнах, не кажучи про країни, де темпи економічного зростання перевищують 4%. Крім того, при катастрофічному падінні економіки у 2014-2015 роках, в Україні склалася модель відстаючого росту.

  Зазначається, що навіть якщо буде орієнтація на сировинну економіку, це не допоможе стрімкому зростання, і навіть 4% підйому не вирішать проблем. Щоб домогтися хоч якихось результатів, Україні потрібно показувати зростання ВВП в 7-10% на рік.

  Разом з цим, як зазначив голова Комітету економістів України Андрій Новак, в 2017 році наша країна буде жити за «абсолютно нереалістичним» бюджетом.

  Торік доходи держбюджету склали близько 616 млрд грн, тоді як в бюджеті 2017 у видаткову частину уряд заклав майже 800 млрд грн. Тому, реальний дефіцит бюджету складе не 77 млрд грн, як заплановано, а понад 180 млрд грн.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія може знищити Україну економічно - Тука

  Збільшення державного боргу, емісія гривні, а також девальвація нацвалюти (для досягнення інфляційного ефекту) спричинять регулярні перегляди бюджету і вихід основних макроекономічних параметрів далеко за рамки прогнозованих.

  Також залишається під питанням, чи буде в таких умовах Міжнародний валютний фонд продовжувати співпрацю з нашою країною.

  За словами екс-заступника глави Нацбанку Олександра Савченка, ймовірність отримання чергового фінансового траншу від МВФ в цьому році досить велика, бо наша країна виконала головні умови для отримання чергового траншу кредиту – націоналізувала «ПриватБанк» та прийняла збалансований бюджет з дефіцитом 3%.

  «Тільки, очевидно, цей транш стане останнім. Але на зміну МВФ може прийти Америка — нова адміністрація США вже заявила про свої глобальні, навіть революційні зміни у підходах до допомоги через міжнародні фінансові організації і фонди», – сказав він.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми