Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

У Гонтарєвої не вірять в економічний прорив України

  • Джерело: tyzhden.ua.  → Ключові теги: економіка

    Досягти економічного зростання буде складно.

    7250_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb)

    Заступник глави НБУ Дмитро Сологуб висловив думку,що швидке зростання української економіки найближчим часом малоймовірне.

    "Ми закладаємо у прогнози, що ситуація продовжить нормалізуватися. Наша країна досі залежна від зовнішніх ринків. Тому в ній нереально згенерувати багато внутрішніх джерел зростання в короткостроковій перспективі. Єдина гіпотетична надія на швидке зростання економіки України – це зростання зовнішніх ринків. Але цього ніхто не очікує, бо всі зараз живуть за принципом, щоб не було гірше. Щоби економіка Китаю зростала на 6,0-6,5%, щоби повільне відновлення економіки ЄС продовжилося і він не розвалився, щоби вступ Трампа на посаду президента США не призвів до кардинальної зміни економічної політики. Це найкращий із можливих сценаріїв: ніхто не очікує зростання на 10% у Китаї, на 5% у ЄС і так далі. Відтак для нашої експортоорієнтованої економіки потенціалу для швидкого зростання немає.

    Що стосується внутрішніх точок зростання, то вони залежать від тих перетворень, про які ми говорили, і швидко не з’являться. З іншого боку, макроекономічна картинка може виглядати дещо краще, ніж була за умови нормальної економічної політики держави, продовження співпраці з міжнародними донорами - МВФ, ЄС, Світовим банком. Останнє – це питання не тільки грошей, але й довіри до країни. Якщо ми хочемо швидко зростати, то для цього зазвичай потрібні інвестиції, особливо якщо йдеться про країну, яка розвивається. Наявність інвестицій залежить від інвестиційного клімату, структурних реформ і так далі. Тому такі донори, як МВФ відіграють значну сигнальну роль. Їх підтримка і проведення реформ важливі для того, щоби інвестиційний клімат у країні поступово покращувався. Важко зараз очікувати, що на блакитному гвинтокрилі до нас прилетить великий міжнародний інвестор – Hyundai чи Siemens і відкриє завод на 10 тис. робочих місць. Але є ж і позитивні приклади, зокрема компанії, які працюють на Західній Україні і виробляють автозапчастини, інші інвестори розширюють свою присутність.

    Я думаю, що розвиток банківської системи відбуватиметься в канві економічного відновлення. Можна очікувати поступового зростання депозитної бази, відновлення кредитування, висока імовірність повернення банків до прибуткової діяльності. Торік ми бачили, що низка банків, які найшвидше вичистили свої портфелі, уже показали прибуток, цього року цей процес набиратиме обертів. Адже "хворих" у банківській системі залишилося не так і багато.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Курці в Україні стануть "менше їсти"

    Якщо макроекономічна стабільність триватиме, то ми бачимо потенціал і для пом’якшення монетарної політики НБУ, тобто поступово знижуватимуться і відсоткові ставки. У той же час ризики зберігаються високими, наша економіка залежна від коливань зовнішніх ринків та сезонних флуктуацій. На жаль, присутні такі тимчасові фактори, як масове витрачання бюджетних коштів перед Новим роком, які впливають на ситуацію на валютному ринку. Це створює нетривалі коливання, однак вони для нас уже далеко не перші, тому ми розуміємо, що з ними робити.

    Хотів би звернути увагу іще на одну важливу деталь. Ми не повинні заспокоювати себе, мовляв економіка відновлюється і все добре. Якщо глянути на більш тривалий горизонт, то видно, що через кілька років у країни суттєво збільшаться виплати за зовнішнім боргом, бо закінчується пільговий період реструктуризації. До того ж, зростає соціальне напруження. Його частково держава згладжує субсидіями, підвищенням мінімальної зарплати. Але в той час, коли немає пенсійної реформи, усі ці пом’якшувальні заходи створюють тиск на фіскальні показники, і якщо не буде пришвидшення темпів економічного зростання і структурних реформ, як пенсійна, то через 2,3,4 роки це може досить негативно на нас вплинути.

    Також існує поняття політичного циклу: у 2019 році вибори. З огляду на це 2017 рік – ключовий для проведення важливих і, можливо, у чомусь непопулярних реформ. Іншого шляху немає", - зазначив Д. Сологуб.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми