Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Українці масово здають гривні

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: долари, інфляція

  Люди купують долари, щоб зберегти свої заощадження від інфляції.

  0299_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Реальний попит на іноземну валюту в Україні в березні-квітні підвищиться під впливом економічних і сезонних факторів. Таку думку висловив старший аналітик групи компаній ForexClub Андрій Шевчишин.

  "По-перше, календарно довгий березня статистично збільшує показники валютного ринку. По-друге, завершення опалювального періоду сприятиме напрямку частини грошових коштів населення на споживчий і валютний ринок. А переговори, відновлені з 1 березня виплати ФГВФО клієнтам Platinum Bank підтримають ліквідність для купівлі валюти" , – пояснив Шевчишин.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна почала "економічний ривок"

  Водночас, на думку експерта, підсилюють попит на ринку зростаючі доходи населення, інфляція, а також ризики ослаблення гривні через торгову блокаду і "націоналізацію" промислових підприємств на непідконтрольних Україні територіях.

  "Слід зазначити, що можливості для заощадження коштів для населення зараз дуже обмежені. Навіть депозити зі ставками, що знижуються, в умовах слабкої довіри до банківського сектору не є явним інструментом для заощаджень, що змушує українців купувати валюту, особливо з огляду на курсові коливання останніх місяців", – зазначає Шевчишин.

  Нагадаємо, за даними НБУ, обсяг купівлі валюти населенням через банки і офіційні обмінні пункти в лютому порівняно з січнем зріс на 29,4%, тоді як обсяг продажу збільшився на 37,9%. Порівняно з середньомісячними значеннями в 2015-2016 років, населення продало валюти на 20,5% менше, а придбало на 196,5% більше.

  "В цілому, можна констатувати зростання активності торговельних операцій через офіційні обмінні пункти. Як і очікувалося, скасування 2% пенсійного збору спровокувало скорочення чорного ринку, і поступово відновило офіційні покупки на 45-50 млн доларів на місяць", – коментує офіційні дані Шевчишин.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми