Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

На що влада витратить транш МВФ

  • Джерело: tsn.ua.  → Ключові теги: МВФ

    Однією з умов виділення кредиту було очищення банківської системи та націоналізація "ПриватБанку".

    2264_1461677925_mvf.jpg (.82 Kb)

    Рада директорів Міжнародного валютного фонду погодила виділення Україні чергового траншу кредиту на 1 млрд доларів США. У Нацбанку наголошують, що це є "підтвердженням успішності реформ, спрямованих на створення більш міцної та стійкої фінансової системи та економіки. Це найуспішніша програма МВФ в історії України".

    Однією з умов отримання траншу було досягнення Україною значного прогресу в очищенні банківської системи та її стабілізації. Отриманню кредита також сприяла націоналізація "ПриватБанку".

    "За підтримки іноземних кредиторів, включаючи МВФ, Світовий банк, Європейський банк реконструкції та розвитку та країн "Великої сімки", перехід ПАТ "Приватбанк" у державну власність отримав схвальні відгуки від міжнародної спільноти як приклад найкращої міжнародної практики щодо фінансового оздоровлення системно важливої фінансової установи", - зазначають у Нацбанку.

    Транш у розмірі 1 млрд доларів зарахують до міжнародних золотовалютних резервів Нацбанку.

    "Виділення чергового траншу означає, що обидві сторони дотримується своїх зобов'язань, та Фонд позитивно оцінює реформи, які впроваджуються в Україні. Збільшення резервів НБУ позитивно позначиться на стабільності національної валюти. Довіра Міжнародного валютного фонду є однією із необхідних передумов для залучення світових інвесторів до України. Продовження співпраці України та МВФ в рамках Механізму розширеного фінансування підтверджує налаштованість України на проведення структурних реформ та перетворень для забезпечення сталого розвитку", - коментують у Міністерстві фінансів.

    Голова НБУ Валерія Гонтарева переконує, що гроші від МВФ допоможуть зміцнити фінансову стабільність України та продовжити реформи.

    "Вітаю рішення МВФ щодо виділення четвертого траншу фінансування, наданого в рамках EFF для поповнення міжнародних резервів і, як наслідок, зміцнення фінансової стабільності України. Це справжній вотум довіри з боку міжнародного фінансового співтовариства", - зазначила Гонтарева.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Спрощенців" чекає тотальна перевірка

    Голова Нацбанку назвала корисним для економіки очищення банківської системи від неплатоспроможних банків.

    "Я говорю від імені всього НБУ, коли я кажу, що пишаюся тим, що наша невтомна робота з масштабного очищення і реструктуризації банківського сектору сприяла цьому успіху. Це буде зрозумілим меседжем для тих, хто прагнув незаконно використовувати банківський сектор в своїх інтересах. Це також принесе користь для українців майбутніх поколінь", - наголосила Гонтарева.

    Керівниця регулятора запевняє в стабільності банківської системи України.

    "Наші жорсткі стрес-тести для провідних банків, прагнення удосконалити стандарти і рішучі кроки в разі необхідності, зокрема нещодавно під час успішного входження держави у капітал "Приватбанку", - всі ці дії мали важливу роль у забезпеченні стабільності фінансової системи. НБУ продовжить працювати над тим, щоб усі банки в Україні функціонували на найвищому рівні нормативної практики і прозорості, які, на нашу думку, мають бути обов'язковими для стимулювання стійкого і стабільного зростання України", - сказала голова НБУ.

    Нагадаємо, розгляд питання щодо виділення Україні чергового траншу кредиту в МВФ відкладали кілька разів – через узгодження оновленого меморандуму про співпрацю (який досі не оприлюднили), а також через корегування цифр та прогнозів після запровадження офіційної торговельно-транспортної блокади окупованих територій Донбасу.

    У МВФ переконані, що "ситуація (з блокадою окупованого Донбасу) матиме помірний вплив на темпи економічного зростання і стан платіжного балансу та не становитиме загрози для виконання інфляційних цілей НБУ".

    Нагадаємо, Україна вже отримала від МВФ за новою розширеною програмою кредитування 7,7 млрд доларів, не враховуючи нинішній транш в 1 млрд доларів, який ще не надійшов на рахунок Нацбанку. Загалом програма, підписана навесні 2015-го, розрахована на чотири роки, а загальна сума кредиту становитиме 17,5 млрд доларів.

    Раніше голова НБУ Валерія Гонтарева зазначила, що не дивлячись на затримку четвертого траншу, базовий сценарій передбачає отримання чотирьох траншів МВФ на суму 5,4 млрд доларів у 2017 році.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми