Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Корупціонери набили повні кишені на Євробаченні - експерти

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: Євробачення, корупція

  Україна витратила на Євробачення 890 млн грн. Це біля 30,5 млн євро. Торік на конкурс у Швеції витратили біля 9 млн євро, у Австрії в 2015-му - понад 20 млн.

  4293_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Експерти розповіли, чому пісенний конкурс в Україні обійшовся дорожче європейських.

  Олесь ДОНІЙ, колишній народний депутат:

  "Українці ще не вміють проводити широкомасштабні роботи без розкрадання. У всі великі проекти закладають на це статтю витрат. У цьому зацікавлені керівники держави. Чи то попередня влада, чи післямайданівська. Тому цифри роздувають в обов'язковому порядку.

  І це не проблема Євробачення. Це стан українського політикуму. Він не усвідомлює, як можна щось зробити для держави, не запланувавши там особистого інтересу.

  У напіввоєнному стані України це знущання. Не сприяє залученню європейських туристів. Навпаки, засвідчує - Україна відрізняється від Європи. Організатори вихваляються, що у них найдовша червона доріжка і її занесуть у книгу Гіннеса. Це не співпадає з європейською етикою самообмеження. Україна — найбідніша країна в Європі. Громадяни отримують найменше. У цій ситуації займатися розпилом коштів — явний наслідок радянщини і Російської імперії. У ті часи перед іноземцями клали найкращі зірки, власним громадянам залишали найгірше. Це комплекс проблем — крадійство і фанфаронство".

  Олександр ОХРІМЕНКО, директор Українського аналітичного центру:

  "У нас така сума через корупцію. Заробили усі. Станцію метро "Лівобережна" відремонтували, але частина колон залишилася ще зі старою плиткою. Це не просто крали - аж через рот лізло. За документами там лежить золота плитка.
  У цивілізованих країнах держава організацією Євробачення не займається. Наймають приватні компанії. Вона бере позику чи залучає інвесторів і за рахунок цих грошей організовує. Фінансують і отримують преференції по рекламі та продажу квитків. Інвестор, який рахує гроші, ніколи безглузді витрати не зробить. Лише у нас і в Росії фінансування за рахунок держави. По-іншому не можна. Така система з відкатами, корупційними схемами. Працює як годинник. Зламати неможливо - всі пов'язані.
  У нас можна було б вкластися у менше половини цієї суми. На латання доріг і косметичний ремонт будівель 3 мільйони вистачило б. На 30 мільйонів євро можна побудувати новий виставковий центр".

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні стало легше вести бізнес

  Юрій РОМАНЕНКО, співзасновник Українського інституту майбутнього:

  "У нас звикли розпилювати фінансові фонди під красивими приводами. Всі прекрасно розуміють і знають це. Будь-який масштабний захід в Україні під гарною обкладинкою, як Євробачення чи Євро-2012, – це чудовий привід осідлати бюджет і витрати на свою користь. При владі ті самі політики та олігархи. Є вкраплення волонтерів і майданівців, які повірили, що можна змінити систему. Але вони нічого не вирішують. Це проблема українського суспільства.

  Третій рік війна. 30 мільйонів євро можна було витратити на будівництво патронного заводу чи сучасної військової техніки. І не просити у американців чи Європи. Ніхто ж не заважає це робити".

  Пісенний конкурс Євробачення 2017 пройде в Києві 9-13 травня. Україна отримала це право завдяки перемозі співачки Джамали в конкурсі у Швеції минулого року.

  Гроші на підготовку до конкурсу виділили з державного бюджету та столичного.
  Напередодні прем'єр Володимир Гройсман заявив, що уряд не очікує на повернення у бюджет витрачених грошей.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми