Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Україна залишається сировинним придатком - Галасюк

 • Джерело: 112.ua.  → Ключові теги: Україна

  Україна сьогодні є сировинним придатком і донором, який постачає в світ сировину, талановиті мізки і робочі руки. Країні необхідно приймати ухвалювати закони в інтересах промисловості України.

  6602_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Про це заявив глава парламентського комітету з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк.

  "Той металургійний закон, про який я вже говорив (продовження експортного мита на вивіз металобрухту, – ред.), дозволяє отримати додатковий об'єм від експортних надходжень в Україну понад 1,5 млрд доларів на рік. Це божевільна сума для українського торгового балансу. Потрібно зберігати і жодним чином не скасовувати мораторій на експорт лісу-кругляка, за який ми не так просто боролися в парламенті. Він сьогодні діє. Він у 2,5 рази збільшив надходження інвестицій у цю галузь України. Подивіться, який сьогодні рівень інвестицій в Україні на душу населення. Ми сьогодні знаходимося на рівні африканських країн. У 5-6 разів відстаємо від європейських сусідів, на порядок відстаємо від США і Канади", - заявив Галасюк.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Криптовалюти почали дешевшати

  За словами Галасюка, на минулому сесійному тижні парламент прийняв стратегічний важливий для країни і промисловості закон – про продовження вивізного мита на металобрухт ще на 2 роки. За неповні дев'ять місяців дії цього закону він дозволив на 30% збільшити поставки металобрухту на українські металургійні підприємства, що дало можливість в 1,5 рази збільшити обсяг галузевих надходжень в державний бюджет, також вдалося зберегти 20 тис. робочих місць. Продовження дії цього закону додатково дасть понад 1,3 млрд грн на рік.

  "Цей закон вже підписано мною як головою комітету та головою парламенту і направлений на підпис президенту. Сьогодні надзвичайно важливо, щоб він був підписаний президентом як можна швидше, тому що він дозволить забезпечити українські заводи сировиною, українську армію технікою і зброєю, а українців роботою і зарплатою", - заявив голова комітету.

  Як повідомлялося раніше, в Україні до 2016 року спостерігався гострий дефіцит металобрухту, який масово вивозився за кордон. Металурги змушені були знижувати обсяги виробництва і навіть зупиняти заводи. Як нагадав Галасюк, ситуація покращилася після прийняття парламентом закону про зростання експортного мита на вивіз металобрухту з країни. Незважаючи на потужне лобі з боку противників закону, документ був підписаний президентом. Також Україна відмовилася від експорту лісу-кругляка.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми