Ще незакінчена процедура ухвалення нових санкцій проти Росії в сенаті США вже стала чинником, який російський Центральний банк не може ігнорувати.
Про це пише Bloomberg, додаючи, що глава російського відомства Ельвіра Набіуліна запевняє, що санкції ніяк не вплинули на її країну.
Але, як наголошує видання, все ж вони стали одним із чинників, чому російські депутати минулого тижня вирішили не поспішати зі скороченням процентру ставок.
Крім того, Міністерство фінансів США розширило список осіб і компаній, які безпосередньо відчують на собі економічний тиск за роль у російській окупації Криму і вторгненні на Донбас.
Напруга в геополітичних відносинах підсилює несприятливий фон для російський чиновників, погрожуючи підвищенням інтенсивності відтоку капіталів тоді, коли ціни на нафту минулого тижня впали до "ведмежого ринку".
Крім цього російський рубль у червні показував найгірші показники в співвідношенні до американського долара. Саме тому в Москві вирішили скоротити процентну ставку на чверть відсотка, тим самим відмовившись від попередніх більш рішучих планів.
"Одна з причин, чому вони зважилися на скорочення лише на 25 базових одиниць криється в геополітичних умовах. Російська економічна політика зараз загалом ведеться в режимі "військової економіки" з підвищеним рівнем захисту і з розрахунком на ведення тривалої і дорогої битви із Заходом", - вважає стратег лондонської компанії з управління активами Bluebay Тімоті Еш.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці більше економитимуть на "комуналці"
Bloomberg також нагадує, що запропоновані Сенатом санкції ще більше обмежують можливість російських банків і енергетичних компаній залучати капітал. На додачу, вони дозволяють чинити тиск на російські державні компанії в сфері енергетики, залізниці та перевезень, а також металургійної і видобувної галузі. Санкції не включають ніяких обмежень для суверенного боргу або дериватив, але вони все ж можуть чинити певний вплив на ці види залучення фінансування.
Інвестори дуже інтенсивно виводять гроші з найбільшого біржового фонду Росії починаючи з березня. У четвер вони вивели з VanEck Vectors Russia ETF 21,3 мільйона доларів, а за останні шість днів - 149 мільйонів. Російський біржовий індекс Micex потрапив у "ведмежий ринок" із минулого тижня.