Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Чого чекати від серпня: оренда, ціни та економіка

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: економіка

    В останній місяць літа в Україні подорожчає оренда квартир, але знизяться ціни на продукти.

    0564_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    У серпні українців чекає позачерговий призов до армії. Крім того, за оцінками аналітиків, влітку традиційно знижуються ціни – дефляція може скласти близько 0,5%. Також, згідно з меморандумом з МВФ, до наступного місяця в Україні повинні ввести абонентську плату на тепло.

    Новий курс долара і інфляція

    Літо – період стабілізації гривні. Курс долара останнім кілька місяців коливається в межах 26 гривень. "Це сталося на тлі відстрочки отримання чергового траншу кредиту МВФ за розширеною програмою співпраці на осінь, а за деякими даними – і зовсім на кінець року. При отриманні траншу гривня була б ще сильніше. На стороні національної валюти грають такі чинники, як відносно високі ціни на продовольчі позиції українського експорту і чисті продажі валюти населенням", – пояснює старший аналітик "Альпарі" Вадим Іосуб.

    У серпні, згідно з прогнозом аналітиків, курс американської валюти по відношенню до гривні буде коливатися в діапазоні 25,5 – 26,0 гривень за долар.

    Крім того, влітку також спостерігається і зниження цін – дефляція. Головна причина такої тенденції – новий урожай сільгосппродукції, який призводить до здешевлення овочів і фруктів. "За 17 років, починаючи з 2000 року, в серпні дефляція спостерігалася 11 разів. Поточний рік, найімовірніше, не стане винятком, і можна буде очікувати зниження цін в серпні в порівнянні з липнем на 0,2-0,5%", – прогнозує Вадим Іосуб.

    Після отримання повістки українець зобов'язаний прибути у визначений пункт збору і в термін, зазначений у повістці. Якщо ж військовозобов'язаний не з'явився за повісткою до військкомату, не повідомив в комісаріат про зміну місця проживання, йому загрожує штраф у розмірі 85-119 гривень. За повторне порушення – від 170 гривень до 255 гривень. До слова, згідно із законом, роботодавці зобов'язані сповіщати військкомати про своїх співробітників призовного віку. (Ч. 4 ст. 34 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" від 25.03. 1992 року № 2232-XII).

    Україна до серпня повинна ввести абонплату на опалення

    У меморандумі з Міжнародним валютним фондом (МВФ) Україна взяла на себе зобов'язання до серпня впровадити абонплату на опалення. Це означає, що частина вартості тепла перенесуть на неопалювальний сезон. Вартість абонплати на тепло, залежно від інфраструктури міста, може коливатися в межах 100 гривень.

    Введення тарифу "на доставку опалення" фактично означає, що тариф поділять на дві складових: безпосередня вартість тепла і абонплата на утримання інфраструктури. Першу складову доведеться платити тільки в опалювальний сезон, а абонплату – круглий рік. На запит сайту "Сегодня" член Національної комісії, яка здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) Руслан Машляковський пояснив: "встановлення двоставкових тарифів на центральне опалення може бути виключно ініціативою компанії-постачальника тепла".

    Як пояснили в департаменті теплопостачання НКРЕКУ, компанія-постачальник повинна узгодити рішення про введення абонплати з місцевою владою, провести обговорення і тільки після цього – направити свої розрахунки в комісію. У НКРЕКУ розрахунки перевірять і приймуть рішення, стверджувати тариф, чи ні.

    Про те, щоб всіх постачальників змусити ввести абонплату, на даний момент мова не йде. Абонплата на опалення вже є в Івано-Франківську, Мелітополі, Дніпрорудному, Львові, Вінниці. Так, в опалювальний сезон львів'яни платять 1266,5 гривні за кожну використану гігакалорію тепла. 53,4 гривні від цієї суми – вартість абонплати. У неопалювальний сезон, наприклад, влітку, за опалення доводиться платити за все 26,3 гривні абонплати.

    "Структура одноставочного і двоставкового тарифів містить одні складові витрат, що включаються в повну собівартість послуги. Відмінність полягає в формі розрахунків за тепло. Один і той же обсяг видатків покривається або в опалювальний сезон – одноставковий тариф, або розподіляється на весь рік – двоставковий тариф" , – пояснює Руслан Машляковський.

    Злетять ціни на оренду

    В кінці літа традиційно ростуть ціна на оренду квартир в обласних центрах. Ріелтори пояснюють: через наплив студентів і сезонних працівників попит на нерухомість зростає, і при стабільному реченні це призводить до зростання цін на 15-20%. Ріелтор Максим Бабуряк впевнений: сезонне зростання цін в кінці літа торкнеться тільки бюджетний сегмент нерухомості. За оцінками експерта, квартири можуть подорожчати на 20%. "Зараз мертвий сезон. Орендатори можуть подивитися два-три варіанти і щось вибрати. В кінці серпня такого не буде. Поки другу будете дивитися, першу вже здадуть. Якщо зараз квартиру можна і за 4,5 тисячі зняти, в серпні таку і за 5,5 тисячі заберуть", – розповідає Максим Бабуряк.

    У той же час представник комітету Асоціації фахівців з нерухомості України Едуард Бразас впевнений, що ціни зростуть не більше, ніж на 10%.

    "До вересня ціни можуть вирости на 10%, я не думаю, що це буде істотно. І так зараз дорожчає комуналка, і орендодавці перекладають ці платежі на орендарів. Якщо людина не зовсім професіонал і виставила якийсь зовсім фантастичний "список бажань", здати таку квартиру буде складно. Якщо квартира пару місяців простояла, навіть для самого жадібного орендодавця це сигнал, що потрібно знижувати ціну", – розповідає Едуард Бразас.

    Експерти радять: квартиру краще шукати в липні або в першій половині серпня. При цьому за 5-6 тисяч гривень можна вимагати від орендодавця мінімальний набір техніки і меблів (стіл, диван, стільці, пральну машину, холодильник) і свіжий ремонт.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми