Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Українська економіка потрапила в міжнародний рейтинг

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: Україна, суспільство

    Економіка нашої країни, згідно з міжнародними рейтингами, зростає, однак прогрес ще не такий очевидний.

    6143_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

    Україна просунулася в рейтингу податкового навантаження, скоротивши відставання від розвинених країн майже вдвічі. Також покращився бізнес-клімат. Водночас за рівнем добробуту і тривалості життя українці значно відстають від країн ЄС.

    Економіка: "Прогрес ще не очевидний"

    Податкове навантаження – один з критеріїв оцінки конкурентоспроможності країни. Чим більше податків і чим вище податкові ставки, тим складніше економіці конкурувати з іншими країнами. Ще 2014-го Україна, згідно з рейтингом PricewaterhouseCoopers, займала 107-ме місце серед 189 країн за рівнем податкового тиску. За останні кілька років ситуація покращилася.

    Так, на початку 2016-го ставку Єдиного соціального внеску (ЄСВ) скоротили з 37 до 22%. Внесок роботодавці платять з кожної зарплати. Скорочення ставки з одного боку дозволило знизити податкове навантаження, а з іншого – призвело до зростання дефіциту Пенсійного фонду майже на 40 мільярдів грн.

    В оновленому рейтингу РricewaterhouseCoopers Україна займає 84-ту з 189 позицій за рівнем податкового навантаження.

    Найсприятливіший з точки зору оподаткування клімат – в ОАЕ. А на останньому місці Республіка Чад. До слова, серед сусідніх країн ситуація в Україні не настільки критична, як, наприклад, в Білорусі.

    А ось згідно з оновленим Індексом економічної свободи, Україна не увійшла навіть до першої сотні країн, зайнявши 166-те з 180 місць. Рейтинг розробляється дослідним центром "Фонд спадщини" (The Heritage Foundation) разом з газетою The Wall Street Journal.

    Аналітики пояснюють: "Економіка України серйозно скоротилася і залишається дуже крихкою". Зросли держдефіцит і державний борг, відтік капіталу чинить тиск на валюту.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    "Тверда прихильність структурним реформам щодо боротьби з корупцією і відкриття економіки західним інвестиційним і фінансовим інституціям матиме вирішальне значення для сприяння стабілізації економіки. Уряд запустив комплекс реформ для відновлення зростання, але прогрес ще не очевидний", – вважають аналітики фонду.

    До слова, на останньому місці рейтингу знаходиться КНДР, а Україну обігнала навіть африканська держава Чад.

    Ще один рейтинг, який характеризує стан економіки країни, – Doing Business від Світового банку. На першому місці в рейтингу знаходиться Нова Зеландія, а Україна зайняла 80-ту зі 190 позицій. При чому торік Україна перебувала на 83-ій позиції.
    Президент Петро Порошенко на засіданні Національної ради реформ прокоментував нову позицію в рейтингу. "2011, 2012, 2013 років Україна перебувала на 149-му, 152-му місці. На сьогодні позиція України буде 80-та... Загальне дворазове підвищення України – це оцінка тих зусиль, які ми спільно докладаємо для проведення реформ в нашій країні", – заявив Петро Порошенко.
    Порівняно з 2016 роком, Україна поліпшила свої позиції за показниками:
    реєстрація підприємства – з 30-го до 20-го місця;
    підключення до електромереж – з 137-го до 130-го місця;
    оподаткування – з 107-го до 84-го місця.
    Крім того, в представництві назвали сфери, в яких показники погіршилися або залишилися на тому ж рівні.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На заробітчан "повісять" новий податок

    Серед них:
    рішення проблем з неплатоспроможністю – з 141-го до 150-го місця;
    міжнародна торгівля – з 109-го до 115-го місця;
    реєстрація власності – з 61-го до 63-го місця,
    доступ до отримання кредитів – з 19-го до 20-го місця;
    отримання дозволів на будівництво – без змін.

    А ось ситуація з корупцією в Україні, згідно з міжнародними оцінками, залишається плачевною. За рівнем сприйняття корупції аналітиками і підприємцями за десятибальною шкалою Україна посіла 131-ше з 176 місць. Рейтинг розробила міжнародна неурядова організація Transparency International. Найгірше до корупції ставляться в Данії, а найбільше хабарництво розвинене в Сомалі.

    Як живуть українці: смертність, добробут і тривалість життя
    Демографічна ситуація в Україні відповідає європейським тенденціям щодо народжуваності, зазначають демографи. При цьому тривалість життя українця майже на десять років менше, ніж іспанця або канадця.

    Очікувана тривалість життя українця – 66,3, а українки – 76,1 року, говориться в даних Державної служби статистики. Ризик для чоловіка померти у віці до 60 років – 40%, тоді як в Швейцарії не доживають до 60 років всього 8% чоловіків. Це означає, що зі 100 народжених хлопчиків в Україні до пенсії доживуть тільки 60, а в Швейцарії – 92.

    У рейтингу тривалості життя американського Центрального розвідувального управління (ЦРУ) перше місце займає Монако. Тут в середньому живуть 89,5 року. На останньому місці – Чад, його жителі в середньому доживають всього до 50,2 року. Україна з 71,8 року обігнала сусідню Росію, щоправда, при цьому поляки в середньому живуть майже на шість років більше.

    В індексі процвітання Інституту Legatum (The Legatum Prosperity Index) Україна займає 107-ме з 149 місць. У цьому рейтингу враховується стан охорони здоров'я, інвестиційний клімат, освіти, дотримання прав і свобод, стан економіки тощо. Перше місце в рейтингу займає Нова Зеландія. А ось ситуацію в Ємені експерти інституту оцінили як гірший в світі.

    Нагадаємо, ще 2015 року за межею бідності знаходилися 58% українців. Щоправда, 2014-го бідними за цією ознакою вважалися тільки 28% українців. Цього року на бідність насамперед вплине зростання мінімалки вдвічі. Крім того, очікується, що в жовтні українцям "осучаснять" пенсії – більше п'яти мільйонів осіб отримають надбавку від 50 до понад 1000 гривень.

    Бідність скорочується за умови, якщо зростання соціальних стандартів випереджає інфляцію, пояснює експерт Інституту демографії Людмила Черенько. У бюджеті на цей рік зазначено, що соціальні стандарти повинні зростати на два відсоткових пункти швидше, ніж інфляція. Щоправда, як припускають в уряді, рівень інфляції цього року випередить закладений у бюджеті показник.

    За рівнем дитячої смертності Україна відстає від розвинених країн в кілька разів. Так, українські діти помирають в чотири рази частіше, ніж японські. У Монако вмирають 0,18% дітей, в Японії – 0,2%, в Україні – 0,8%, а в Афганістані – 11,2%.

    Нагадаємо, найімовірніше, в найближчі кілька років Україна переживатиме стан "консервації кризи", а можливість економічного розвитку оцінюється всього в 5%, про це йдеться в результатах дослідження в рамках проекту "Форсайт".



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми